Menu

Pogoń Szczecin sięga po hiszpańskiego piłkarza

  • Gracjan Broda

Hiszpan Iker Guarrotxena Vallejo został dziś piłkarzem Pogoni. Skrzydłowy podpisał 3-letnią umowę z Dumą Pomorza i przenosi się do Szczecina na zasadzie transferu definitywnego z Cultural y Deportiva Leonesa.

Iker Guarrotxena Vallejo urodził się 6 grudnia 1992 roku w Bilbao. Mierzy 177 centymetrów. Jest wychowankiem Athletic Bilbao. Reprezentował też barwy Baskonii, CD Teneryfy, CD Mirandes oraz Cultural y Deportiva Leonesa. W La Liga 2, a więc na drugim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii, rozegrał 127 meczów i zdobył 15 goli, a poziom niżej zaliczył 58 spotkań i strzelił 17 bramek.

- Iker ma spore doświadczenie w drugiej lidze hiszpańskiej – mówi prezes klubu, Jarosław Mroczek. – Zaczynał karierę w dużym klubie i wierzymy, że szybko zacznie swoją grą satysfakcję naszym kibiców. Cieszymy się, że udało się sfinalizować ten transfer i możemy powitać go w Pogoni Szczecin - dodał sternik Pogoni Szczecin.

Piłkarz niebawem dołączy do drużyny. Jest pierwszym Hiszpanem w historii Dumy Pomorza. Będzie występował z numerem 34 na koszulce.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pogoń Szczecin S.A.Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją