Wygrana i porażka z IV-ligowcami na początek przygotowań

W sobotę piłkarze Chemika Police rozegrali dwa spotkania kontrolne w ramach przygotowań do III-ligowych rozgrywek.

Najpierw podopieczni Łukasza Borgera pokonali IV-ligowy Hutnik Szczecin 2:0, a następnie przegrali 0:3 z innym IV-ligowcem – Gryfem Kamień Pomorski.

Cezary Szybka pożegnał się z Chemikiem Police

Cezary Szybka, który przez ostatnie dwa lata bronił bramki Chemika Police, pożegnał się z beniaminkiem III ligi.

– Dziękuję wszystkim za te cudowne oraz pełne sukcesów dwa sezony w Chemiku Police – napisał Szybka w mediach społecznościowych.

OSiR przygotowuje stadion miejski do wymogów licencyjnych

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach przygotowuje obiekt przy ul. Siedleckiej, aby Chemik Police mógł rozgrywać na nim swoje spotkania w III lidze.

– Zmniejszone zostanie boisko piłkarskie o 4 metry długości oraz 4 metry szerokości – informuje Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

Chemik Police w przyszłym sezonie bez Nikity Vovchenko

Nikita Vovchenko w przyszłym sezonie nie zagra w KP Chemiku Police. Po letniej przerwie zawodnik ten będzie reprezentował barwy I-ligowej Puszczy Niepołomice, do której pod koniec czerwca Vochenko trafił na badania kontrolne.

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, wcześniej tym piłkarzem interesowała się ekstraklasowa Korona Kielce.

KP Chemik Police z półmilionowym wsparciem od gminy Police

Pół miliona złotych otrzyma z gminy Police klub KP Chemik Police – ogłoszono podczas zorganizowanej w piątek 5 lipca konferencji prasowej. Wniosek w tej sprawie, który poparli wszyscy radni Rady Miejskiej w Policach, złożyli Andrzej Rogowski oraz Władysław Kosiorkiewicz.

Przyznana pomoc finansowa jest związana z awansem żółto-zielonych do III ligi, co wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami udziału w rozgrywkach.

Chemik Police zagra 5 meczów kontrolnych w okresie przygotowawczym

Na piłkarzy Chemika Police w III-ligowych rozgrywkach czekać będzie co najmniej kilku bardzo atrakcyjnych rywali. To z kolei oznacza, że na trybunach stadionu miejskiego przy ul. Siedleckiej powinno zasiąść zdecydowanie więcej kibiców.

Podopieczni Łukasza Borgera mierzyć się będą m.in. z rezerwami Pogoni Szczecin, Kotwicą Kołobrzeg, Świtem Skolwin, Włókniarzem Kalisz czy Gwardią Koszalin.

Nikita Vovchenko odejdzie z Chemika Police?! Ma oferty z wyższych lig

Ukraiński napastnik Nikita Vovchenko, który od 2,5 roku występował w Chemiku Police, najprawdopodobniej zmieni klub.

Ubiegły sezon był bardzo udany zarówno dla Chemika Police, jak i samego zawodnika. Policzanie nie tylko zdołali awansować do III ligowych rozgrywek, ale także sięgnąć po Puchar Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Takiej frekwencji podczas meczu piłkarskiego w Policach dawno nie było

Takiej frekwencji jak podczas środowego spotkania pomiędzy Chemikiem Police a Pogonią Szczecin dawno na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej nie było.

– Na stadionie miejskim zasiadło dzisiaj około 1,5 tysiąca kibiców – mówi Ariel Szydłowski z Chemika Police.