Menu

23-latek z powiatu wołomińskiego zatrzymany w Policach za kradzież samochodu

  • Gracjan Broda

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który uciekał skradzionym pojazdem marki Mazda.

– Mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania. W finale skończył swoją jazdę w przydrożnym rowie i po krótkim pościgu został zatrzymany przez funkcjonariuszy – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Policach przyjął zgłoszenie, że w kierunku Polski porusza się pojazd marki Mazda na niemieckich numerach rejestracyjnych, który może być kradziony.

Policjanci zauważyli wskazany pojazd w miejscowości Tanowo. Co ciekawe pojazd miał założone polskie tablice rejestracyjne.

– Kiedy zawrócili, aby zatrzymać pojazd do kontroli, szybko okazało się, że kierowca nie ma zamiaru z nimi rozmawiać. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym – tłumaczy Leśnicka.

Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Próbował uciekać pieszo. Po kilku minutach pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że jest to 23-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego, notowany wcześniej za przestępstwa. Auto, którym uciekał, zostało skradzione na terenie Niemiec.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały Policyjne


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją