reklama
reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Kolejny (nie)trzeźwy poranek w Policach!

W miniony poniedziałek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Policach prowadzili powiatowe działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

policyjna kamizelka

na zdjęciu: policyjna kamizelka

– W trakcie podjętych działań sprawdzonych zostało ponad 1 500 kierowców. – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Pierwszy z nich 37-letni mężczyzna kierujący samochodem marki Honda wydmuchał 1,2 promila alkoholu, natomiast drugi 45-letni kierowca busa, miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obu kierowcom zatrzymano prawo jazdy. Oprócz zatrzymania uprawnień do prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata, grozi im wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

– W trakcie kontroli wpadł również kierujący, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. W świetle obowiązujących przepisów, obok kary grzywny, grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat. – informuje Anna Kaźmierczak.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.