reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę! 48-latek i jadący z nim pasażer byli poszukiwani

Policjant z Komisariatu w Mierzynie będąc po służbie, zatrzymał 48-letniego kierowcę, który prowadził pojazd, mając ponad 2 promile w alkoholu.

Radiowóz policyjny

Jak się później okazało zarówno 48-latek, jak i jadący z nim pasażer byli poszukiwani.

– Na jednym z parkingów w miejscowości Lubieszyn policjant zauważył dwóch mężczyzn, którzy głośno się zachowywali i byli pod widocznym działaniem alkoholu – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Kiedy funkcjonariusz wsiadał do swojego pojazdu, zobaczył jak mężczyźni, wsiadają do zaparkowanego w pobliżu Peugeota i odjeżdżają – dodaje.

Policjant natychmiast ruszył za nimi i po kilkudziesięciu metrach zajechał im drogę, wymuszając na kierującym zatrzymanie się. Funkcjonariusz podbiegł do pojazdu, przedstawił się i wydał polecenie, aby kierowca wyłączył silnik. Policjant odebrał kierującemu kluczyki i wezwał na miejsce patrol.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że zarówno 48-letni mężczyzna, jak i jego pasażer byli poszukiwani w celu ustalenia miejsca pobytu przez organy ścigania.

– Kierujący stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Katarzyna Leśnicka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.