reklama

33-letni motocyklista zatrzymany bez prawa jazdy, pod wpływem amfetaminy i z narkotykami w kieszeni

Policjanci zatrzymali 33-latka, który przed funkcjonariuszami najpierw uciekał motocyklem, a następnie pieszo. Jak się okazało, był pod wpływem środków odurzających.

Radiowóz policyjny

– Mężczyzna nigdy nie miał uprawnień do kierowania, pojazd był niezarejestrowany, a w kieszeniach kurtki miał schowane narkotyki – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Policjanci Ruchu Drogowego z Polic podczas pełnienia służby w miniony czwartek zauważyli na ul. Piłsudskiego kierującego motocyklem bez tablicy rejestracyjnej.

– Na widok radiowozu mężczyzna gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za pojazdem, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Motocyklista, widząc to, próbował za wszelką cenę zgubić policjantów. Przy ul. Bankowej porzucił motor i zaczął uciekać pieszo w kierunku jednego z pobliskich bloków – tłumaczy zachowanie 33-latka rzecznik prasowy polickiej komendy.

Policjanci ruszyli za nim w pościg i zatrzymali na klatce schodowej. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się bardzo nerwowo, przyznając jednocześnie, że poprzedniego dnia zażywał amfetaminę.

– Badanie śliny zatrzymanego potwierdziło, że brał narkotyki. Ponadto podczas wykonywania dalszych czynności, policjanci znaleźli w kieszeniach jego kurtki zawinięty w folię biały proszek, wagę i puste woreczki foliowe. Badanie wykazało 58 gramów amfetaminy – podkreśla Katarzyna Leśnicka.

Motocyklista odpowie nie tylko za wykroczenia drogowe, których dopuścił się, uciekając przed policyjną kontrolą, ale przede wszystkim za popełnione przestępstwa – niezatrzymanie się do kontroli, posiadanie środków odurzających oraz kierowanie pod wpływem narkotyków.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także