reklama
reklama

Kolejne obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy! 51-latek miał ponad 3 promile

Do kolejnego obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy doszło w Mierzynie przy ul. Spółdzielców. Zatrzymany miał ponad 3 promile alkoholu.

20-latka przyłapana na kradzieży w supermarkecie

– Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do komisariatu w Mierzynie 3 listopada wieczorem – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, w rozmowie ze zgłaszającym dowiedzieli się, że zauważył on samochód marki Skoda, którego kierujący z impetem wjechał na chodnik, po czym wysiadł i chwiejnym krokiem zaczął iść w kierunku sklepu – tłumaczy Leśnicka.

Mężczyzna natychmiast podjął internwencję, zadzwonił na numer alarmowy i podbiegł do kompletnie pijanego mężczyzny, zabierając mu kluczyki. Przekazany policjantom 51-latek ledwo trzymał się na nogach. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że w organizmie miał ponad 3 promile.

Kierowca stracił prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

– Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, a postawa mierzyńskiego obywatela, zasługuje na słowa uznania i jest godna naśladowania. Być może swoim zachowaniem zgłaszający zapobiegł tragedii – podkreśla Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy polickiej Komendy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Prawidłowa postawa Obywatelska, tylko dlaczego Jakub musi prosić o pieniążki na rehabilitację, a nie pokrywa tej jego Obywatelskiej postawy państwo albo sprawca wypadku!
Uratował może nie jedno życie, a teraz sam o nie walczy bez pomocy państwa.
Mowa o Jakub Znojek !

This comment was minimized by the moderator on the site

O tym samym chłopaku pomyślałem czytając ten artykuł.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także