reklama
reklama

Powiat Policki chce pozyskać kolejne środki z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych

Starostwo Powiatowe w Policach złożyło kilka kolejnych wniosków do Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych.

Budynek Starostwa Powiatowego w Policach

– Potrzeb jest kilka razy więcej niż te wnioski, które możemy złożyć, ale chcemy wykorzystać pełną pulę możliwości – podkreśla Andrzej Bednarek, starosta policki.

Pierwszy wniosek dotyczy dofinansowania w kwocie 2 milionów złotych inwestycji przebudowy nawierzchni drogi powiatowej Dołuje – Przecław na odcinku Dołuje – Stobno. W ramach zadania przebudowana zostanie konstrukcja drogi, zjazdy z drogi powiatowej oraz pobocza. Wyremontowany zostanie również istniejący przepust pod drogą.

Kolejny wniosek dotyczy przebudowy drogi powiatowej w miejscowości Ustowo w gminie Kołbaskowo. Powiat policki chciałby uzyskać dofinansowanie w kwocie 8 milionów złotych na przebudowę drogi powiatowej Szczecin – Siadło Górne na odcinku w miejscowości Ustowo.

– Nie muszę tłumaczyć – przebudowa drogi i modernizacja na odcinku z Siadła, zakończyła się przed Ustowem. Ustowo jest takim ostatnim elementem, tym bardziej że gmina Kołbaskowo realizuje bądź będzie w tym roku realizować wszystko, co związane jest z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną – tłumaczy Bednarek.

Powiat Policki stara się również o dofinansowanie w kwocie około 5 milionów złotych rozbudowy drogi powiatowej Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, a także na budowę sali dydaktycznej i modernizację budynku po Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru na cele internatu dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach w kwocie 9,5 miliona złotych.

Wniosek opiewający na najwyższą kwotę dofinansowania dotyczy przebudowy drogi powiatowej na odcinku Stobno – Warzymice, który dla powiatu polickiego pełni rolę strategicznego, z uwagi na lokalizację Węzła Będargowo, stanowiącego element przyszłego Zachodniego Drogowego Obejścia Miasta Szczecina.

– Ponad 35 milionów, tam będą złożone wnioski drogowe, które dotyczą sieci dróg na terenie gminy Kołbaskowo – mówi starosta policki.

Wspomniany odcinek drogi będzie pełnił funkcję drogi dojazdowej do Węzła Będargowo. Obecnie stan drogi nie pozwala na zastosowanie takiego rozwiązania.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację