reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 88 636 | Zgonów: 2 447 | Wyzdrowiało: 68 420


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 680 | Zgonów: 31

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 58 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 28 września 2020 roku, godzina: 10.50 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Niebawem rozpocznie się remont drogi Wołczkowo-Dobra

Niebawem rozpocznie się zapowiadany remont nawierzchni drogi powiatowej łączącej miejscowości Wołczkowo oraz Dobra.

Koszt inwestycji wyniesie niespełna 3,5 miliona złotych, z czego aż połowa pochodzić będzie z Funduszu Dróg Samorządowych. Również gmina Dobra postanowiła dołożyć do tej inwestycji około 1,4 miliona złotych.

Remont drogi polegać będzie na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni, ułożeniu siatki szklano-węglowej na całej szerokości jezdni, a następnie ułożeniu warstwy wiążącej i ścieralnej nawierzchni bitumicznej.

– Wykonana zostanie również regulacja pionowa studni i wpustów ulicznych, remont poboczy gruntowych i częściowa wymiana krawężników – informuje Magdalena Sochanowska, naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Remont nawierzchni na odcinku o długości 4,1 kilometra będzie realizowany łącznie z inwestycją budowy ścieżki rowerowej na tożsamym odcinku drogi powiatowej i obejmie odcinki jezdni, które nie będą przebudowywane w ramach inwestycji związanej z budową ścieżki rowerowej realizowanej przez gminę Dobra.

Przypomnijmy, że ul. Kupczyka, która prowadzi od jeziora Głębokie do miejscowości Wołczkowo, miasto Szczecin remontuje w ramach modernizacji węzła przesiadkowego Głębokie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda