reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 89 962 | Zgonów: 2 483 | Wyzdrowiało: 68 955


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 738 | Zgonów: 32

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 58 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 29 września 2020 roku, godzina: 11.10 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Gmina Police dołoży do remontu drogi powiatowej w Bartoszewie

Radni Rady Miejskiej w Policach jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem pomocy finansowej powiatowi polickiemu w kwocie 200 tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont drogi powiatowej Dobra – Bartoszewo, na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 115 do miejscowości Sławoszewo.

– Wykonane prace pozwoliłyby na przygotowanie odcinka drogi do poruszania się nią komunikacji miejskiej w kierunku zbudowanej pętli autobusowej w Bartoszewie – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Po uruchomieniu nowej pętli autobusowej w Bartoszewie będzie dojeżdżać do niej autobus linii 103. Powiat policki planuje z kolei przeprowadzić remont nawierzchni drogi powiatowej na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 115 przez Bartoszewo w kierunku miejscowości Sławoszewo.

– Realizacja tej inwestycji stanowi odpowiedź na postulaty społeczności lokalnej i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poprawy komfortu podróżowania – czytamy w dalszej części uzasadnienia.

Obecny na sesji Rady Miejskiej w Policach starosta policki Andrzej Bednarek podziękował radnym za wsparcie udzielone powiatowi polickiemu.

Koszt inwestycji szacowany jest na kwotę rzędu 400 tysięcy złotych.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda