Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

Na dniach ruszy przetarg na budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Wkrzańskiej

Na dniach ma zostać ogłoszony przetarg na budowę ronda, które zastąpi obecne skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej w Policach. Inwestycja ta zostanie przeprowadzona w ramach przygotowania infrastruktury wokół planowanego przystanku Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej Police-Dąbrówka.

skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Wkrzańskiej

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, pierwsze prace w tym miejscu mają ruszyć w połowie roku. Podczas budowy ronda Urząd Miejski w Policach nie planuje zamykania ruchu pod wiaduktem kolejowym nad ul. Piłsudskiego.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną: rondo o średnicy wyspy wewnętrznej wynoszącej 24 metry, do którego włączona zostanie nowa droga biegnąca wzdłuż torów do ul. Siedleckiej, parkingi typu Park&Ride, a także przystanki autobusowe z tablicami systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oraz biletomatami.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.