reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Gmina Police ma problemy z przejęciem działki pod budowę infrastruktury SKM

W ubiegłym roku gmina Police miała bezpłatnie przejąć trzyhektarową działkę wzdłuż torów kolejowych w Policach, na której docelowo ma powstać infrastruktura będąca częścią projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitarnej. Niestety w międzyczasie ujawnione zostały roszczenia osób trzecich do tego terenu. Finał sprawy spodziewany jest dopiero jesienią tego roku.

Informację na ten temat przekazał zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej. Pod koniec ubiegłego roku roszczenia te miały zostać przedawnione, a działka nieodpłatnie miała trafić w ręce gminy. Tak się jednak nie stało. Jak zapewnił Pisański, kilka tygodni temu podpisane zostało porozumienie z poznańską spółką PKP, które uwzględnia wspomniane roszczenia. Teraz całość musi zostać zaakceptowana przez warszawską centralę PKP oraz przez właściwego ministra. Gmina Police spodziewa się, że formalności zostaną dopełnione dopiero jesienią tego roku.

Aby uniknąć dalszych opóźnień postanowiono podzielić realizację inwestycji na dwie części. W pierwszej kolejności ma powstać rondo u zbiegu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej oraz parking przy ulicy Wkrzańskiej. Po dopełnieniu wszystkich formalności co do przejęcia spornej działki ruszą dalsze prace - powstanie parking przy ul. Piłsudskiego (od strony stacji paliw LOTOS), węzeł przesiadkowy oraz pozostała infrastruktura na odcinku pomiędzy ul. Piłsudskiego a Siedlecką.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.