reklama
reklama | Polska2050 | Spotkanie z Szymonem Hołownią
reklama
reklama | Tłumaczenia Przysięgłe | Siusta
reklama
ogłoszenie społeczne

Rozpoczęły się przygotowania pod budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic

W połowie odcinka między Przecławiem a Ustowem wycięto już pierwsze drzewa oraz zabezpieczono pozostałe przed zniszczeniem na czas przyszłej budowy.

W drugim miejscu, zlokalizowanym przy Alei Brzozowej powstaje baza sprzętowa, utwardzono dodatkowy plac manewrowy dla pojazdów budowy oraz rozpoczęto grodzenie terenu. To znak, że wkrótce ruszą pierwsze prace ziemne przy budowie obwodnicy Przecławia i Warzymic.

Przypomnijmy, pod koniec marca 2021 podpisano umowę na realizację pierwszego etapu obwodnicy. Drogę o długości ponad czterech kilometrów wybuduje firma Budimex. Wartość zawartej umowy to około 89,5 miliona złotych. Obwodnica powinna zostać oddana do użytkowania przed końcem 2023 roku.

Obwodnicę Przecławia i Warzymic, o długości około 6,5 kilometra, pierwotnie miała zaprojektować i wybudować firma Energopol Szczecin. Wykonawca opracował dokumentację i uzyskał decyzję ZRID. Prace budowlane nie zostały jednak rozpoczęte, co w grudniu 2019 roku spowodowało odstąpienie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad od umowy z tą firmą.

W międzyczasie zaszła konieczność dokonania zmian w pierwotnym projekcie w obszarze węzła Szczecin Zachód. Wynikało to z ujęcia w rządowym Programie budowy 100 obwodnic obwodnicy Kołbaskowa w ciągu DK13 oraz zaawansowanymi pracami przygotowawczymi dotyczącymi budowy Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6. W efekcie realizację obwodnicy Przecławia i Warzymic podzielono na dwa etapy.

Etap I – od ronda Hakena do przecięcia z obecną DK13 w rejonie skrzyżowania do miejscowości Siadło Górne (długość 4,2 kilometra).

Etap II – od Siadła Górnego do węzła Szczecin Zachód (długość 2,3 kilometra). Obecnie trwa aktualizacja dokumentacji projektowej.

Autor: Grzegorz Smolicz, Foto: Grzegorz Smolicz

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację