Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Rozpoczyna się budowa dróg na osiedlu przy ul. Sportowej

Gmina Dobra rozstrzygnęła przetarg, podpisała umowę i przekazała plac budowy wykonawcy, który rozpocznie budowę dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej.

Rozpoczyna się budowa dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej

– Inwestycja zakłada m.in. kompleksową budowę sieci dróg z kostki betonowej, wyniesionych skrzyżowań, chodników oraz zjazdów do przyległych posesji – wymienia Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

Nowa nawierzchnia powstanie docelowo na ulicach Tulipanowej, Frezjowej, Kameliowej, Konwaliowej i Paproci.

W pierwszym etapie wybudowana zostanie ulica Kameliowa. Inwestycję zostanie zrealizowana za kwotę blisko 4 milionów złotych. Droga powinna być gotowa w ciągu 12 miesięcy.

Przypomnijmy, że w latach 2018 – 2019 roku na osiedlu przy ul. Sportowej wybudowano sieć kanalizacji deszczowej o łącznej długości prawie 5 kilometrów. Wcześniej wybudowano zbiornik retencyjny. Następnie powstał projekt budowlany uwzględniający budowę nowych dróg na osiedlu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.