reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne

Trwa budowa Parku Rodzinnego w Wołczkowie

W Wołczkowie u zbiegu ulic Lipowej i Ogrodowej powstaje Park Rodzinny. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego.

– Na terenie parku powstaną m.in. dodatkowe ciągi komunikacyjne z kostki granitowej, zasadzone będą szpalery krzewów oraz wysiane trawniki – informuje Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji Urzędu Gminy Dobra.

Całość inwestycji zaprojektowano z uwzględnieniem możliwości korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne.

– Usadowienie altany oraz wiaty zaprojektowano na równi z terenem inwestycji, co pozwoli na bezkolizyjne poruszanie się i korzystanie z urządzeń osobom niepełnosprawnym – tłumaczy Kakowski.

Park rodzinny zyska nową zewnętrzną instalację oświetleniową, która obejmować będzie oświetlenie nowo powstałych ścieżek, a także altany oraz wiaty.

Przypomnijmy, że z początkiem listopada ubiegłego roku przekazany został plac budowy. W pierwszej kolejności wykonany został obmiar geodezyjny zarówno parku, jak i przyległego parkingu.

– Wykonawca dokonał wycinki czterech drzew kolidujących z projektowaną infrastrukturą. W ich miejsce zaplanowano wprowadzenie nasadzeń zastępczych – wyjaśnia Tomasz Kakowski. – Obecnie trwają prace polegające na układaniu krawężników w części nowo budowanego parkingu oraz dróg dojazdowych do posesji – dodaje.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec maja br. Jej wartość wynosi niespełna 600 tysięcy złotych.Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

i pięknie bedzie

Wolczkowianka
Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację