• Inne
  • Opublikowano:

Policjant – Thriatlonista! Na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Policach

Przepłynął 3 800 metrów, rowerem pokonał 180 kilometrów i przebiegł 42 kilometry. Mowa o aspirancie Marcinie Hołoweńko z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

– Triathlon trenuję zawodowo od 4 lat – mówi Hołoweńko. – Każdego dnia chcę dawać z siebie więcej, aby pokonać ograniczenia i stawać się lepszym w tym, co robię – dodał.

Po raz pierwszy Marcin Hołoweńko wystartował w Krynicy Zdrój w biegu górskim na dystansie 36 kilometrów, następnie zmierzył się z Crossduathlonem w Szczecinie – w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego.

Kolejne starty były coraz bardziej wymagające – Półmaraton Szczeciński oraz udział w 8 triathlonach na różnych dystansach – począwszy od 56 na 112 km skończywszy. 8 lipca ubiegłego roku wystartował w Mistrzostwach Europy Triathlon Frankfurt na pełnym dystansie Iron Mana, gdzie łącznie pokonał 231 kilometrów w czasie 11 godzin i 19 minut.

Początek 2019 roku rozpoczął od triathlonu na dystansie 1/2 Iron Mana w Sierakowie oraz w Lipianach na dystansie olimpijskim. Ostatnio wrócił z Norwegii, gdzie wystartował w Triathlonie Haugesund na pełnym dystansie Iron Mana, czyli 226 kilometrów i uzyskał czas 11 godzin i 7 minut.

Autor: Gracjan Broda, Foto: KPP w Policach

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także