• Inne
  • Opublikowano:

Część obiektów polickiego OSiRu już otwarta

Od 4 maja czynne są należące do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach otwarte obiekty sportowe. Dotyczy to stadionów sportowych, boisk szkolnych i wielofunkcyjnych, m.in. tzw. Orlików.

Jest to jeden z ogłoszonych przez rząd etapów odmrażania różnych dziedzin życia społecznego w Polsce, które zostało mocno dotknięte przez ograniczenia epidemiczne. Z udostępnionych przez OSiR obiektów można korzystać pod ściśle określonymi warunkami.

Na każdym stadionie i boisku może przebywać jednocześnie maksymalnie sześć osób i trener. Każdy z nich powinien zachowywać od siebie bezpieczny dystans i korzystać z osobistego sprzętu treningowego. Chociaż podczas treningu na boisku nie trzeba zakrywać twarzy, to jednak w momencie przybycia na obiekt należy mieć zakryte nos i usta. Uczestnicy są weryfikowani i zgłaszani do zarządcy. Wyłączone z użytkowania zostały szatnie i węzły sanitarne, oprócz toalet. Urządzenia są dezynfekowane po każdym użyciu i po każdej grupie. Wchodzący i opuszczający są zobowiązani do dezynfekcji rąk.

OSiR zwraca szczególną uwagę opiekunom i trenerom grup młodzieżowych, aby pilnowali przestrzegania obowiązujących na obiektach zasad.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także