reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Szczecin: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zatrzymanemu mężczyźnie zarzut uprowadzenia 9-latki

Policja zatrzymała, a prokuratura przedstawiła zarzut uprowadzenia mężczyźnie, który we wtorek 14 marca porwał 9-letnią dziewczynkę.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie postawiła zarzut uprowadzenia 9-latki

na zdjęciu: Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

– Prokurator po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego zapobiegawczego środka w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Aktualnie w tej sprawie trwa kontynuowanie gromadzenia materiału dowodowego celem wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności przebiegu tego zdarzenia. Zgromadzenie materiału dowodowego pozwoli na dokonanie pełnej oceny zachowania będącego przedmiotem tego śledztwa. – tłumaczyła Alicja Macugowska-Kyszka, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

O sprawie w mediach społecznościowych jako pierwszy poinformował Łukasz Nowak, przewodniczący Rady Osiedla Bukowo. Około 50-letni mężczyzna w okolicy ul. Światowida w Szczecinie wciągnął dziewczynkę do samochodu i wywiózł w okolice ulic Zagórskiego i Ogrodniczej.

Mężczyzna przyznał się do uprowadzenia 9-latki. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.