reklama
nekrolog
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Kamień węgielny pod budowę budynku na potrzeby Oddziałów Zakaźnych oraz Poradni Specjalistycznych wmurowany

70 milionów złotych będzie kosztowała budowa budynku na potrzeby Oddziałów Zakaźnych oraz Poradni Specjalistycznych wraz z wyposażeniem na terenie Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Akt erekcyjny został wmurowany wraz z kamieniem węgielnym w fundamenty nowoczesnego budynku, w którym będą mieściły się Oddziały i Poradnie Chorób Zakaźnych wraz z lądowiskiem dla śmigłowców na dachu. To symboliczny moment zakończenia prac przygotowawczych i rozpoczęcia budowy.

Inwestycja przewiduje budowę i wyposażenie w aparaturę medyczną nowoczesnego obiektu, w którym będą mieściły się oddziały i poradnie chorób zakaźnych dla dorosłych i dzieci.

Pacjenci przyjmowani będą na oddziały w dwóch niezależnych punktach przyjęć SOR – pediatrycznym i dla osób dorosłych – dostępnych na poziomie parteru. Dodatkowo na parterze znajdą się poradnie specjalistyczne. Na pierwszym piętrze powstanie Oddział Dziecięcy Obserwacyjno-Zakaźny, natomiast na drugim i trzecim oddziały zakaźne dla dorosłych. Kolejne piętra – czwarte i piąte – przeznaczone zostaną na zaplecza socjalne, administracyjne oraz sale szkoleniowe dla studentów.

W budynku zaprojektowano szereg rozwiązań umożliwiających bezpieczne przyjmowanie pacjentów z chorobami zakaźnymi oraz ich hospitalizację – to rozwiązania komunikacyjne, śluzy, izolatki czy pomieszczenia do dekontaminacji.

Projekt zakłada również stworzenie lądowiska dla śmigłowców ratunkowych na dachu nowego obiektu oraz budowę łącznika z Centrum Diagnostyki Obrazowej.

Ponad 59 milionów złotych pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 6,9 miliona złotych to środki z budżetu państwa, natomiast 3 miliony złotych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego a około 900 tysięcy złotych to środki własne szpitala.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację