reklama
nekrolog
reklama
  • #Region
  • Opublikowano:

Duże zmiany dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w rejonie Placu Rodła

W związku z prowadzoną przebudową torowisk w Szczecinie od 9 października planowana jest zmiana w kursowaniu autobusów oraz tramwajów.

W rejonie Placu Rodła zamknięta zostanie możliwość przejazdu w obu kierunkach ulicą Matejki przez skrzyżowanie z ul. Piłsudskiego. Zamknięta dla ruchu zostanie ulica Piłsudskiego na odcinku od placu Rodła do ul. Matejki oraz południowy przejazd przez plac Rodła wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Otwarty zostanie natomiast przejazd wschodni przez plac Rodła wzdłuż al. Wyzwolenia w kierunku Niebuszewa.

Objazd od Trasy Zamkowej w kierunku Polic i w kierunku przeciwnym poprowadzony zostanie poprzez plac Żołnierza Polskiego – Wyzwolenia i Malczewskiego. Dodatkowo zostanie wyznaczony objazd ulicy Matejki w kierunku Polic poprzez ulice: Zygmunta Starego – Starzyńskiego – Plantową.

Na ulicy Matejki na wysokości wjazdu na parking ZUS wykonany zostanie tymczasowy przejazd przez torowisko umożliwiający zawrócenie w kierunku Malczewskiego.

Komunikacja Miejska

W związku z prowadzonymi pracami likwidacji ulegną wszystkie przystanki autobusowe zlokalizowane w ciągu ul. Piłsudskiego na odcinku między pl. Rodła a ul. Matejki.

Autobusy linii 101 od przystanku „Matejki” kursować będą zmienioną trasą przez ul. Malczewskiego, al. Wyzwolenia, pl. Rodła, al. Wyzwolenia, z nawrotem na pl. Żołnierza Polskiego. Na zmienionej trasie obowiązywać będą przystanki:

„Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Rodła, w kierunku pl. Żołnierza Polskiego, wspólny z linią 835,

„Plac Żołnierza Polskiego” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Żołnierza Polskiego, w kierunku Bramy Portowej, wspólny z liniami 86 i 835,

„Plac Żołnierza Polskiego” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia za pl. Żołnierza Polskiego, w kierunku pl. Rodła – przystanek krańcowy,

„Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Rodła, w kierunku Niebuszewa.

Autobusy linii 107 od przystanku „Matejki” kursować będą zmienioną trasą przez ul. Malczewskiego, al. Wyzwolenia, pl. Rodła, al. Wyzwolenia, z nawrotem na pl. Żołnierza Polskiego. Na zmienionej trasie obowiązywać będą przystanki:

„Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Rodła, w kierunku pl. Żołnierza Polskiego, wspólny z linią 835,

„Plac Żołnierza Polskiego” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia przed pl. Żołnierza Polskiego, w kierunku Bramy Portowej, wspólny z liniami 86 i 835,

„Plac Rodła” zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Małopolską i Mazowiecką, w kierunku pl. Rodła – przystanek krańcowy.

Kurs o godzinie 22.49 z pętli „Police Wyszyńskiego Polana” wykonywany będzie do przystanku „Plac Rodła” zlokalizowanego w ciągu ul. Piłsudskiego, wspólnego z linią 70.

Autobusy linii 524 w kierunku Polic kursować będą zmienioną trasą: od pl. Grunwaldzkiego przez ul. Rayskiego i Malczewskiego do przystanku „Matejki” i dalej bez zmian. Na zmienionej trasie uruchomiony zostanie przystanek „Malczewskiego” wspólny z liniami 68, 101 i 107. Nieobsługiwany będzie przystanek „Plac Rodła”.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację