reklama
2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 742 122 | Zgonów: 64 707 | Szczepienia: 9 806 966


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 551 | Zgonów: 2 417

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 402 | Zgonów: 89

Data aktualizacji: 23 kwietnia 2021 roku, godzina: 11:05 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


reklama
ogłoszenie społeczne
  • #Region
  • Opublikowano:

Morskie Centrum Nauki upamiętni Aleksandra Dobę

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie postanowiło upamiętnić Aleksandra Dobę, który w środę 10 marca spoczął na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Tanowskiej w Policach.

– Na wystawie stałej, która składać się będzie z ponad dwustu eksponatów, znajdzie się specjalne miejsce prezentujące dokonania wybitnego podróżnika i sportowca – czytamy na stronie internetowej Morskiego Centrum Nauki.

Stanowisko nosić będzie tytuł „Kajakiem przez Atlantyk”. Zwiedzający będą mogli zobaczyć oceaniczny kajak Aleksandra Doby oraz multimedialną projekcję, na której kajakarz opowiada o technice wiosłowania.

– Formą prezentacji jest tylna projekcja na ekran w kształcie sylwetki człowieka trzymającej pionowo wiosło, co da efekt wirtualnej, realistycznej postaci – tłumaczą organizatorzy.

Stanowisku towarzyszyć będzie mapa pokazująca trasę wypraw oceanicznych Aleksandra Doby, a także ilustrowany instruktaż pokazujący poszczególne fazy wiosłowania na kajaku.

Aleksandra Dobę upamiętnić planują również władze gminy Police oraz Swarzędz. W Policach w Parku Solidarności stanie monument upamiętniający wybitnego policzanina. W Swarzędzu natomiast jedna ze szkół podstawowych będzie nosiła urodzonego w tym mieście Aleksandra Doby.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację