reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
  • #WOŚP
  • Opublikowano:

Przebiegli 20 kilometrów z Polic do Trzebieży dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jasia Kabeckiego

Mimo orkanu Nadia, który przeszedł m.in. nad powiatem polickim w niedzielny poranek w ramach jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – radny Rady Miejskiej w Policach Artur Echaust, Marcin Szulc, redaktor naczelny Dziennika Polickiego Gracjan Broda oraz Joanna Paruzel przebiegli blisko 20-kilometrową trasę spod Galerii Hosso w Policach na plażę w Trzebieży.

Pobiegli dla WOŚP - Artur Echaust, Gracjan Broda, Marcin Szulc

– Trasa bardzo wymagająca, a do tego silnie wiejący wiatr nam zdecydowanie nie pomagał, ale postawiliśmy sobie za cel wsparcie Fundacji WOŚP oraz policzanina Jasia Kabeckiego – mówi Gracjan Broda, redaktor naczelny Dziennika Polickiego.

W trakcie biegu przygotowana była jedna krótka przerwa na uzupełnienie płynów w Niekłończycy. Słodki poczęstunek przygotowany przez sołtys Niekłończycy Karinę Mazurkiewicz i Koło Gospodyń Wiejskich.

Na całej długości trasy kierowcy udający się bądź to w kierunku Trzebieży, bądź to w kierunku Polic mogli zasilić WOŚPową puszkę i otrzymać od biegaczy serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Dziękujemy wszystkim kierowcom, którzy nie tylko zasilali środkami naszą puszkę, ale także dopingowali nas i pozdrawiali – podkreśla Artur Echaust, radny Rady Miejskiej w Policach.

Event, który zaplanowano na trzebieskiej plaży z uwagi na silnie wiejący wiatr, został nieco ograniczony, ale mimo to zgromadził sporą liczbę uczestników, którzy mogli skosztować m.in. trzebieskich wypieków.

Około godziny 12.00 karnawałową kąpiel w wodach Zalewu Szczecińskiego zaliczyli członkowie Szczecińsko-Polickiego Klubu Morsów im. Zbyszka Ulatowskiego.

– Dziś przebiegliśmy 20 kilometrów biegu w szczytnym celu, a dla mnie to dodatkowo wyjątkowy dzień, bowiem pierwszy raz w życiu miałem okazję zaznać morsowania – a co ważne, w bardzo sympatycznym towarzystwie Szczecińsko-Polickich Morsów – powiedział Marcin Szulc.

Zebrane podczas biegu środki zasilą sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jasienicy.

LINK do zbiórki Jasia Kabeckiego: https://www.siepomaga.pl/jan-kabeckiAutor: Jakub Siusta, Foto: Jerzy Miszuk

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.