reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Migranci opuszczają obozowisko. Część z nich zabiera ze sobą kłody drewna

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że migranci, którzy koczowali w okolicach przejścia granicznego w Bruzgach po stronie białoruskiej, spakowali się i opuszczają obozowisko.

Stopklatka z filmu opublikowanego w mediach społecznościowych przez Straż Graniczną

– Cudzoziemcy koczujący po stronie białoruskiej przemieszczają się pod nadzorem białoruskich służb w nieznane miejsce – informuje Straż Graniczna.

Straż Graniczna opublikowała w mediach społecznościowych film, na którym widać jak duża grupa osób opuszcza koczowisko.

Pełniący na granicy służbę funkcjonariusze mieli zauważyć stojące autobusy.

– Mamy nadzieję, że te osoby zostaną zabrane, aczkolwiek widzimy, że część grup zabiera ze sobą kłody drewna, dlatego nie do końca wiemy, czy te osoby wszystkie będą zabierane przez autokary, czy są po prostu przemieszczane w inne miejsce, gdzie mają koczować czy próbować forsować granicę – powiedziała Anna Michalska, rzecznik prasowy Straży Granicznej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Straż Graniczna

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.