reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 405 | Zgonów: 1 507 | Wyzdrowiało: 22 651


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 613 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 3 lipca 2020 roku, godzina: 10.36 | Kliknij i przeczytaj raport


Andrzej Duda straci poparcie wyborców za odwołanie Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP!

Prezydent Andrzej Duda zgodnie z oczekiwaniami podpisał ustawę ws. rekompensaty 1,95 miliarda złotych na Telewizję Polską i Polskie Radio. Funkcję prezesa TVP straci na pewno Jacek Kurski, z kolei szansę na kolejną kadencję prezydencką… Andrzej Duda.


Dlaczego?

Opozycja głośno i wyraźnie podnosiła, aby przekazać wspomnianą kwotę na polską onkologię. A to oznacza, że po podpisaniu ustawy przez prezydenta RP wyborcy skupieni wokół kandydatów opozycji zmobilizują się jeszcze bardziej.

Efekt odwrotny może być z kolei wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości i samego Andrzeja Dudy. Jacek Kurski jako prezes Telewizji Polskiej na pewno zmienił jej oblicze. Czy na lepsze? Z całą pewnością tak uważają wyborcy partii Jarosława Kaczyńskiego, którzy w komentarzach na prawicowych portalach wyrażają swoje niezadowolenie skierowane w kierunku Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

– Jeśli doprowadzi Pan do rezygnacji Kurskiego, to nie idziemy na wybory! (pisownia oryginalna) – pisze GMA.

– Jakiś dywersant Dudzie POdszepnął, że tak może pozyskać niezdecydowanych. Tyle tylko, że bilansik może być ujemny... (pisownia oryginalna) – komentuje A ku ku.

To tylko część komentarzy, jakie można przeczytać na prawicowych portalach. I tak jak napisał „A ku ku”, może się okazać, że bilans dla Andrzeja Dudy wcale nie musi być korzystny.

Co zmienia usunięcie Kurskiego?

Na pewno nie pomoże przekonać do siebie Andrzejowi Dudzie tzw. niezdecydowanych wyborców. Dla nich przekazanie blisko 2 miliardów złotych na media publiczne może być zdecydowanie mocniejszym argumentem niż to, że swoje stanowisko straci Jacek Kurski.

W mediach społecznościowych już pokazują się pierwsze infografiki mówiące o tym, że Andrzej Duda się ugiął i wolał przeznaczyć blisko 2 miliardy złotych na media publiczne niż na osoby chore na raka.

Tym bardziej zastanawiające jest, dlaczego głową za podpisanie ustawy musiał zapłacić Jacek Kurski. Z punktu widzenia Andrzeja Dudy, jako kandydata Prawa i Sprawiedliwości może się okazać to „strzałem w kolano”.

Ile na poparciu straci Andrzej Duda w najbliższych sondażach? Zapewne już niebawem się o tym dowiemy.

Autor: Gracjan Broda