Menu

W 23 niedziele 2018 roku nie zrobisz zakupów! Sprawdź kiedy sklepy będą nieczynne!

  • Gracjan Broda

Zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedzielę, uchwaloną przez Sejm 24 listopada 2017 roku, w roku bieżącym wypadają dwadzieścia trzy niedziele, w które nie zrobimy zakupów.

Sklepy mogą być otwarte w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca, pod warunkiem, że nie wypada święto. Dodatkowo sklepy będą otwarte w jedną niedzielę przed Wielkanocą i dwie przed Bożym Narodzeniem.

Zarówno w styczniu jak i w lutym we wszystkie niedziele sklepy będą otwarte. Sytuacja ulegnie zmianie począwszy od marca. 11 i 18 marca obowiązywać będzie zakaz handlu. W miesiącu kwietniu zakupy w niedzielę będzie można zrobić tylko 29 kwietnia. W pozostałe niedziele sklepy będą nieczynne.

W maju na zakupy będziemy mogli wybrać się 13 i 20, natomiast w czerwcu 10 i 17.

W okresie wakacyjnym wypadnie aż dziewięć niedziel, z czego tylko w cztery z nich będą czynne sklepy. Zakupy zrobimy 1 i 29 lipca oraz 5 i 26 sierpnia.

Wrzesień będzie kolejnym po lipcu miesiącem, w którym wypada aż pięć niedziel. To oznacza, że sklepy będą czynne tylko 2 i 30 września.

W październiku i listopadzie zakaz handlu będzie obowiązywał w każdą drugą i trzecią niedzielę miesiąca. Sklepy będą czynne 7 i 28 października oraz 4 i 25 listopada.

W grudniu zakaz handlu obowiązywać będzie tylko w drugą niedzielę miesiąca, czyli 9 grudnia.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją