reklama
nekrolog
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Strefa Biznesu
  3. Grupa Azoty Police i Port Morski udostępnią tereny pod Zachodnią Obwodnicę Szczecina

Grupa Azoty Police i Port Morski udostępnią tereny pod Zachodnią Obwodnicę Szczecina

Grupa Azoty Police oraz Zarząd Morskiego Portu Police udostępnią swoje tereny pod budowę Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina. Taka deklaracja padła w podpisanym w środę liście intencyjnym skierowanym do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Planowane Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina ma duże znaczenie zarówno dla Polic, jak i Szczecina - pozwoli bowiem na wyprowadzenie z obszarów miejskich transportu ciężkiego (a ten po uruchomieniu fabryki propylenu i polipropylenu będzie jeszcze większy niż dotychczas), ale również skróci drogę nad morze oraz do portu lotniczego w Goleniowie.

- Jesteśmy żywotnie zainteresowani budową zachodniej obwodnicy Szczecina. Wprawdzie pierwotny przebieg trasy powodował wiele konfliktów z infrastrukturą zakładową, ale dzięki podjętym przez nas działaniom, Inwestor ostatecznie przyjął bardzo korzystny dla Spółki wariant trasy, uwzględniając budowę tunelu o ok. 1,5 km dłuższego niż pierwotnie zakładano. Pozwoli to na niemal bezkolizyjne i bezpieczne przeprowadzenie obwodnicy przez tereny należące do Spółki - podkreślił prezes zarządu Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki.

Znaczącą rolę tej inwestycji podkreślił również prezes Zarządu Morskiego Portu Police Andrzej Łuc.

- Zachodnie Obejście Szczecina wraz z przeprawą tunelową ma ogromne znaczenie dla portu morskiego w Policach. Nasz plan rozwoju ukierunkowany jest na powstanie multimodalnego centrum logistyczno-transportowego. Chcemy zapewniać dostęp do wyspecjalizowanych usług logistyki morskiej, a do tego potrzebujemy m.in. właśnie dobrych połączeń drogowych i kolejowych – zaznaczył Łuc.

W ramach Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina ma powstać blisko 52 km dróg, w tym tunel o długości 5 km. Szacuje się, że wartość projektu wyniesie około 5,4 mld zł.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Grupa Azoty Police

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także