Menu
reklama:
reklama:

Mniej niedziel handlowych w 2019 roku

  • Gracjan Broda

Wraz z początkiem nowego roku zaostrzeniu uległy obowiązujące już od kilku miesięcy zasady ograniczenia handlu w niedziele.

W 2019 r. zakupy będzie można zrobić jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca, z wyjątkiem kwietnia i grudnia, czyli miesięcy, w których przypadają Wielkanoc oraz Boże Narodzenie. Wtedy „handlowe” będą również dwie niedziele poprzedzające święta.

Czytaj więcej: Mniej niedziel handlowych w 2019 roku

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę w sprawie stawek VAT

  • Gracjan Broda

Podwyższona tymczasowo w 2011 r., przez rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, stawka podatku VAT w przyszłym roku pozostanie na tym samym poziomie, tj. dalej wynosić będzie 23%. Nie zmienią się również stawki obniżone – 8%, 5% oraz 0%. Prezydent Andrzej Duda we wtorek podpisał stosowną ustawę.

Uchwalona w 2011 r. przez rząd PO-PSL ustawa zakłada możliwość corocznego przedłużania obowiązywania wyższych stawek podatku od towarów i usług. Decyzja o ich obniżce lub podwyżce jest skorelowana z aktualnym stanem finansów publicznych.

Czytaj więcej: Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę w sprawie stawek VAT

Grupa Azoty Police ze stratą w trzecim kwartale

  • Gracjan Broda

Grupa Azoty Police w trzecim kwartale bieżącego roku zanotowała stratę wynoszącą blisko 19,7 miliona złotych. W analogicznym okresie roku ubiegłego zysk polickiej Spółki wynosił niespełna 15,4 miliona złotych.

Jak podkreśla Grupa Azoty kluczowymi czynnikami wpływającymi na wyniki finansowe w trzecim kwartale były wzrosty cen gazu i surowców energetycznych, a także wzrost cen uprawnień do emisji CO2 i niższe wolumeny sprzedaży.

Czytaj więcej: Grupa Azoty Police ze stratą w trzecim kwartale

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją