reklama

Inwestycja Polimery Police droższa o ponad 70 milion euro

Grupa Azoty Polyolefins S.A. zapłaci koreańskiej firmie Hyundai Engineering za budowę fabryki polimerów dodatkowe ponad 70 milionów euro.

Polimery Police

Zarząd Grupy Azoty Polyolefins S.A. stosowną uchwałę w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do umowy z Generalnym Wykonawcą projektu Polimery Police, firmą Hyundai Engineering podjął 25 stycznia 2022 roku.

Grupa Azoty Police podpisała umowę z Polską Żeglugą Morską

Grupa Azoty Police i Polska Żegluga Morska podpisały dziś pięcioletnią umowę na przewóz surowców fosforonośnych z Maroka i Algierii do portu morskiego w Policach.

Podpisanie umowy pomiędzy Grupą Azoty Police i Polską Żeglugą Morską

– Kontynuujemy wieloletnią współpracę z PŻM, podmiotem gwarantującym naszej Spółce przede wszystkim elastyczność i terminowość usług – podkreśla Mariusz Grab, prezes Grupy Azoty Police. – Priorytetem jest dla nas utrzymanie ciągłości produkcji nawozów wieloskładnikowych, a dostawy realizowane przez Polską Żeglugę Morską pomagają nam osiągać ten cel, nawet w dobie pandemii i zawirowań na rynku transportowym – zaznacza Grab.

Cena za paliwo spadnie o 70 groszy? Jest zapowiedź w tej sprawie

We wtorek posłowie podejmą decyzję o tzw. Tarczy Antyinflacyjnej 2.0, w ramach której obniżona ma zostać wysokość podatku VAT na paliwo. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, stawka ma zostać obniżona z 23% do 8%.

Dystrybutory paliwa

– Zdecydowałem, że obniżymy stawkę VAT na paliwa z 23% na 8%, co przełoży się na obniżkę ceny litra benzyny i diesla na stacji od 60 do 70 groszy. Cena powinna spaść do około 5 złotych – zapowiedział premier Morawiecki.

Częściowy blackout Zakładów Chemicznych w Policach

Dziś w nocy tuż przed godziną 3.00 doszło do częściowego zaniku napięcia na terenie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Energia elektryczna

W wyniku silnie wiejącego wiatru doszło do awarii prądu na linii 220 tys. V w Przęsocinie, przez co nastąpił częściowy blackout na terenie fabryki w Policach. Na szczęście awaria nie trwała długo i po kilku minutach udało się przywrócić zasilanie.

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Masz ostatnią w tym roku szansę na dotację

Powiatowy Urząd Pracy w Policach ogłosił ostatni w tym roku nabór wniosków o dotację na otwarcie działalności gospodarczej.

Energia elektryczna

Jeżeli jesteś osobą bezrobotną zarejestrowaną w Urzędzie Pracy i chcesz założyć własną działalność gospodarczą, to możesz skorzystać z programu finansowanego ze środków Ministra Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej.

Tarcza Antyinflacyjna: tańsze paliwo, tańszy prąd i gaz oraz dodatek osłonowy

Dziś premier Mateusz Morawiecki poinformował o uruchomieniu Tarczy Antyinflacyjnej, dzięki której oprócz obniżki akcyzy na paliwo do poziomu minimalnego poziomu dopuszczalnego w Unii Europejskiej, od stycznia do marca 2022 roku nastąpi zmiana wysokości stawki VAT z 23% na 8%, dzięki czemu niższa będzie również cena gazu dostarczanego do domostw.

Energia elektryczna

– Chcemy wprowadzenia instrumentów uniemożliwiających spekulacje cenowe, które są jedną z przyczyn wzrostów cen gazu. Zrobimy wszystko, co możliwe, aby minimalizować skutki inflacji – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Rząd chce wprowadzenia obniżki akcyzy na paliwo

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała dziś o obniżce akcyzy na paliwo w ramach tzw. tarczy antyinflacyjnej.

Dystrybutory paliwa na stacji w Policach

– Od 20 grudnia 2021 roku do 20 maja 2022 roku wysokość akcyzy zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w Unii Europejskiej – poinformowała Kancelaria Premiera.

Hyundai Engineering chce jeszcze wyższego wynagrodzenia za budowę Polimerów Police

Spółka budująca policką fabrykę propylenu i polipropylenu Hyundai Engineering Co. Ltd. złożyła do Grupy Azoty Polyolefins uzupełnienie do złożonej pod koniec sierpnia propozycji zmiany umowy. Koreańczycy chcą dodatkowych 15 dni na realizację prac, a także podwyższenia wynagrodzenia o kolejnych kilkanaście milionów euro.

budowa Polimerów Police

Przypomnijmy, że 27 sierpnia Hyundai Engineering złożyło do Grupy Azoty Polyolefins propozycję wydłużenia czasu realizacji inwestycji o 181 dni, a także podniesienia wynagrodzenia dla wykonawcy o 127,4 miliona euro. Wniosek ten był analizowany przez Grupę Azoty.

#zobacz także