reklama

reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 673 252 | Zgonów: 43 094 | Wyzdrowiało: 1 397 342


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 79 693 | Zgonów: 1 466

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 890 | Zgonów: 69

Data aktualizacji: 25 lutego 2021 roku, godzina: 11:11| Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

Przetransportowano najwyższy aparat na teren fabryki „Polimery Police” [zdjęcia]

W nocy z poniedziałku na wtorek przeprowadzono transport najwyższego aparatu na budowę fabryki „Polimery Police”. To kolejny element wielkogabarytowy, jaki trafił na teren budowanej instalacji.

Propan-Propylen Splitter to ważący 888 ton i mierzący 96 metrów długości instalacji do produkcji propylenu, służący do oddzielenia propanu od propylenu w celu otrzymania propylenu o wymaganej czystości tj. minimum 99,6%.

Zapadła decyzja dotycząca transportu aparatu Propan-Propylen Splitter

Zapadła decyzja dotycząca transportu na teren budowanej instalacji „Polimerów Police” najwyższego aparatu projektu – tzw. Propan-Propylen Splittera.

Pierwotnie transport miał odbyć się w nocy z soboty na niedzielę z 20 na 21 lutego. Ostatecznie podjęta została decyzja o przeprowadzeniu transportu w nocy z poniedziałku na wtorek.

Zaplanowany na noc transport aparatu Propan-Propylen Splitter nie odbył się

W nocy z soboty na niedzielę miał być transportowany najwyższy aparat instalacji projektu „Polimery Police” – tzw. Propan-Propylen Splitter, którego wysokość wynosi aż 96 metrów.

– Uprzejmie informuję, że uległ zmianie termin transportu najwyższego elementu instalacji – poinformował Piotr Lachowicz z Grupy Azoty Polyolefins S.A.

Z soboty na niedzielę będą transportować najwyższy aparat instalacji projektu Polimery Police

W najbliższą sobotę, 20 lutego na teren fabryki „Polimery Police” transportowany będzie najwyższy aparat instalacji projektu – tzw. Propan-Propylen Splitter, którego wysokość wynosi aż 96 metrów. Operacja rozpocznie się około godziny 23.00.

– Aparat przypłynął do Polic w niedzielę, 14 lutego na jednostce „Jumbo Jubilee” – informuje Piotr Lachowicz z Grupy Azoty Polyolefins.

Realizacja projektu „Polimery Police” w kluczowej fazie budowy

Realizacja projektu „Polimery Police” weszła w kluczową fazę budowy. Od 17 stycznia systematycznie dostarczane są kolejne wielkogabarytowe urządzenia niezbędne do uruchomienia instalacji.

– Polimery Police to projekt idealnie ilustrujący tezę o istotnej roli przemysłu chemicznego w budowie siły polskiej gospodarki, poprzez strategiczne inwestycje. Taką właśnie inwestycją są Polimery Police – powiedział Tomasz Hinc, prezes Grupy Azoty.

Zarząd Grupy Azoty Police proponuje wzrost budżetu świadczeń dla emerytów i rencistów

Zarząd Grupy Azoty Police przedstawił związkom zawodowym propozycję zwiększenia budżetu świadczeń socjalnych dla emerytów i rencistów. Według proponowanych zmian wzrost przeznaczonych na ten cel funduszy w stosunku do roku poprzedniego ma wynieść ponad 30 procent.

Proponowany przez zarząd projekt Preliminarza Finansowego na 2021 r. zakłada przeznaczenie do 50 tysięcy złotych na pomoc finansową lub rzeczową w wypadkach losowych - jest to wzrost o 35 procent w stosunku do poniesionych w 2020 r. kosztów na ten cel. Zaproponowano również zwiększenie budżetu pozostałych form pomocy finansowej do 400 tysięcy złotych (w 2020 r. wydano na ten cel trochę ponad 302 tysiące złotych). Ponadto propozycja zakłada także udzielanie pożyczek na remonty mieszkania według ilości otrzymanych wniosków od emerytów i rencistów.

GA Polyolefins i Hyundai Engineering przekazały komputery dla szkoły podstawowej

16 nowych komputerów otrzymała jasienicka Szkoła Podstawowa nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Przedszkolnymi. Zakupione przez Grupę Azoty Polyolefins oraz Hyundai Engineering Ltd. urządzenia zostały przekazane placówce w środę 20 stycznia i zostaną wykorzystane przez uczniów do nauki zdalnej.

- Bardzo cieszymy się, że wspólnie z naszym generalnym wykonawcą mogliśmy włączyć się w działania na rzecz lokalnej społeczności - mówi prezes Grupy Azoty Polyolefins dr Andrzej Niewiński. - Zdajemy sobie sprawę z jakimi trudnościami musieli mierzyć się nauczyciele i uczniowie. Jesteśmy jednak przekonani, że przekazane komputery będą służyły szkole również po powrocie wszystkich dzieci - dodaje.