Menu
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:
reklama:

Wiążące oferty na kompleksową realizację projektu Polimery Police w czwartym kwartale

  • Gracjan Broda

Komisja przetargowa zakończyła serię spotkań z potencjalnymi generalnymi wykonawcami inwestycji Polimery Police.

– Wybór Generalnego Wykonawcy to kluczowa decyzja w całym procesie realizacji inwestycji. Dlatego tak istotne było, aby firmy zainteresowane udziałem w przetargu miały możliwość szczegółowego zapoznania się z naszymi oczekiwaniami – zaznaczył Andrzej Niewiński, prezes zarządu PDH Polska S.A. – Mam nadzieję, że ponad pół roku rozmów z potencjalnymi generalnymi wykonawcami przełoży się na jakość ofert, które zostaną złożone – dodał.

Czytaj więcej: Wiążące oferty na kompleksową realizację projektu Polimery Police w czwartym kwartale

Firma Lastrico Jana Ziętka otrzymała blisko 800 tysięcy złotych unijnego dofinansowania

  • Gracjan Broda

Firma Lastrico Jana Ziętka otrzymała blisko 800 tysięcy złotych dofinansowania z Funduszy Unii Europejskiej na wprowadzenie innowacji. Koszt całkowity inwestycji wyniesie niespełna 2 miliony złotych.

– Bardzo się cieszę, że nasze zachodniopomorskie firmy już w poprzedniej perspektywie uwierzyły w to, że fundusze unijne, które daje Urząd Marszałkowski, są również dla nich – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Czytaj więcej: Firma Lastrico Jana Ziętka otrzymała blisko 800 tysięcy złotych unijnego dofinansowania

Grupa Azoty Police na minusie za pierwsze półrocze 2018 roku

  • Gracjan Broda

Grupa Azoty Police zakończyła pierwsze półrocze ze stratą na poziomie -14,6 miliona złotych. O stracie miało przeważyć wyjście z afrykańskiej inwestycji, które kosztowało spółkę 55 milionów złotych.

We wtorek, 14 sierpnia Grupa Azoty Police otrzymała od DGG Eco Sp. z.o.o. kwotę 3 milionów dolarów tytułem spłaty części wierzytelności należnej za zwrócone akcje AFRIG S.A. zgodnie z warunkami aneksu uzupełniającego do porozumienia rozwiązującego z dnia 20 grudnia 2017 roku.

Czytaj więcej: Grupa Azoty Police na minusie za pierwsze półrocze 2018 roku

Grupa Azoty Police wyprodukowała milionową tonę AdBlue

  • Gracjan Broda

W Grupie Azoty Police wyprodukowano dzisiaj milionową tonę AdBlue/NOXy, substancji przeciwdziałającej zanieczyszczeniu atmosfery przez wyjątkowo szkodliwe związki chemiczne, jakimi są tlenki azotu.

Substancja wtryskiwana jest przed katalizatorem znajdującym się w układzie wydechowym samochodu. W wyniku zachodzących reakcji powstają niegroźne dla środowiska azot i para wodna.

Czytaj więcej: Grupa Azoty Police wyprodukowała milionową tonę AdBlue

PDH Polska przekazała na remont wiaduktu przy ul. Kuźnickiej 1,1 miliona złotych [wideo]

  • Gracjan Broda

W piątek, 27 kwietnia w siedziby spółki PDH Polska parafowana została umowa pomiędzy prezesem PDH Polska Andrzejem Niewińskim a burmistrzem Polic Władysławem Diakunem na przekazanie darowizny w kwocie 1,1 miliona złotych, przeznaczonej na przebudowę wiaduktu przy ul. Kuźnickiej w Policach.

– Grupa Azoty patrząc na rangę projektu Polimery Police, chętnie włączyła się w projekt związany z remontem kluczowego wiaduktu na drodze gminnej – powiedział Andrzej Niewiński, prezes PDH Polska. – Dzięki remontowi wiadukt zyska nośność ponad 40 ton i będą dwa pasy, które poprawią płynność ruchu zarówno dla pracowników, jak i Grupa Azoty Police – dodał.

Czytaj więcej: PDH Polska przekazała na remont wiaduktu przy ul. Kuźnickiej 1,1 miliona złotych [wideo]

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją