Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 973 593 | Zgonów: 16 746 | Wyzdrowiało: 538 273


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 36 620 | Zgonów: 482

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 051 | Zgonów: 14

Data aktualizacji: 28 listopada 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Zakładowe Organizacje Związkowe złożyły propozycje dotyczące wzrostu wynagrodzeń w Grupie Azoty Police

Zakładowe Organizacje Związkowe działające przy Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. zgłosiły swoje propozycje przed zaplanowanym na 3 grudnia spotkaniem w sprawie wzrostu wynagrodzeń na rok 2021.

Związki proponują wzrost funduszu wynagrodzeń o 10%, podpisanie porozumienia odnośnie doładowań kart Sodexo na rok 2021 z tytułu Dnia Chemika, Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia na tym samym poziomie, jaki miał miejsce w roku 2020, a także ustalenie wysokości funduszu premiowania na przyszły rok na tym samym poziomie co w roku 2020.

Dobre wyniki Grupy Azoty Police w trzecim kwartale roku

Grupa Azoty Police zanotowała w trzecim kwartale 2020 roku zysk netto na poziomie nieco ponad 17 milionów złotych.

– Pomimo wymagającego otoczenia rynkowego, w tym trwającej od wielu miesięcy pandemii koronawirusa, wyniki finansowe Grupy Azoty Police są stabilne, a realizowane inwestycje niezagrożone – podkreślił Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty Police.

PILNE: Tomasz Hinc nowym prezesem Grupy Azoty

Obecny wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zostanie prezesem Grupy Azoty - poinformowała w piątek wieczorem tarnowska spółka.

Nowy prezes obejmie stanowisko 1 grudnia. Tomasz Hinc zastąpi tym samym powołanego tymczasowo na prezesa Mariusza Graba, którego Rada Nadzorcza powołała w miejsce odwołanego 22 października Wojciecha Wardackiego.

250 tys. złotych od Grupy Azoty Police na walkę z koronawirusem

250 tysięcy złotych na walkę z epidemią koronawirusa przekaże Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. Łącznie spółki Grupy Azoty przeznaczą na ten cel milion złotych.

- Pandemia jest dla nas wszystkich czasem pełnej mobilizacji, w którym szczególnego znaczenia nabierają szybkie decyzje, podejmowane w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo. Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie i tak jak dotychczas, chcemy być wsparciem dla lokalnych społeczności. Mam nadzieję, że darowizny, które w najbliższym czasie będą systematycznie przekazywane przez nasze spółki, okażą się pomocne w walce z epidemią – mówi Mariusz Grab, który na stanowisku szefa Grupy Azoty zastąpił Wojciecha Wardackiego do momentu wyboru nowego prezesa.

Oficjalnie: Wojciech Wardacki odwołany z funkcji prezesa Grupy Azoty [aktualizacja]

Wojciech Wardacki nie jest już prezesem Grupy Azoty. Odwołanie szefa chemicznej spółki przez Radę Nadzorczą Grupy Azoty zostało już potwierdzone stosownym komunikatem giełdowym.

Decyzję w tej sprawie Rada Nadzorcza spółki podjęła w czwartek, 22 pażdziernika. Oprócz Wardackiego odwołany został również wiceprezes Grupy Azoty Paweł Łapiński. Jednocześnie Rada Nadzorcza powierzyła funkcję prezesa zarządu dotychczasowemu wiceprezesowi Mariuszowi Grabowi, który będzie ją pełnił do momentu wyboru osoby wyłonionej w wyniku wszczynanego postępowania kwalifikacyjnego.

Spółki Grupy Azoty zawarły porozumienie z Akademią Morską

Trzy należące do Grupy Azoty spółki Grupa Azoty Police, Grupa Azoty Polyolefins i Grupa Azoty Police Serwis - podpisały porozumienie z Akademią Morską w Szczecinie, formalizujące współpracę zawiązaną przy okazji poprzednich wspólnych projektów.

Porozumienie zakłada powstanie wspólnego kierunku studiów na kierunku inżynieria przemysłowa i morskie elektrownie wiatrowe (z programem ustalanym we współpracy ze spacjalistami Grupy Azoty), kształcenie kadr inżynieryjno-technicznych oraz realizację projektów naukowych i badań.

Między portem morskim a PDH powstanie estakada z instalacjami technologicznymi

Estakada łącząca terminal przeładunkowo-magazynowy z instalacją PDH powstanie na terenie polickiego portu morskiego. Decyzję o pozwoleniu na budowę podpisał wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

Inwestycja zakłada powstanie estakady pod rurociągi technologiczne i nadziemne instalacje oraz rurociągi technologiczne do przesyłu propanu, etylenu i gazu ziemnego.

Bezrobotni z wyższym zasiłkiem od 1 września

Od 1 września bezrobotni otrzymają więcej pieniędzy z tytułu zasiłku dla bezrobotnych. W pierwszych 90 dniach będzie on wynosił 1 200 zł, natomiast w pozostałym okresie – 942,30 zł.

Podwyższenie zasiłku to efekt ustawy o dodatku solidarnościowym, która weszła w życie w czerwcu 2020 roku. Dodatek solidarnościowy w kwocie 1 400 zł otrzymywały osoby, które straciły pracę w wyniku pandemii koronawirusa. Świadczenie było przyznawane na okres 3 miesięcy – od 1 czerwca do 31 sierpnia.