reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 405 | Zgonów: 1 507 | Wyzdrowiało: 22 651


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 613 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 3 lipca 2020 roku, godzina: 10.36 | Kliknij i przeczytaj raport


Powiat Policki doceniony za budowę hali widowiskowo-sportowej w Policach

Dwie prestiżowe nagrody otrzymał Powiat Policki w konkursie „Budowniczy Polskiego Sportu”, organizowanego przez Klub Sportowa Polska w ramach ogólnopolskiego programu pn. „Budujemy Sportową Polskę”.

Powiat Policki został doceniony w kategorii Inwestor na medal XX-lecia i Sportowy Obiekt XX-lecia za budowę hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

– To wyróżnienie to sukces wszystkich osób, które pracowały przy tej inwestycji. Cieszymy się, że hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach służy mieszkańcom naszego powiatu i nie tylko, pomimo trudności w realizacji tej inwestycji – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki.

Nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, odebrali przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz dyrektor Zespołu Szkół Agata Jarymowicz.

Hala widowiskowo-sportowa w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach to nowoczesny obiekt, który umożliwia różnorodną działalność na rzecz mieszkańców regionu.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja transgranicznej bazy edukacyjno – sportowej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach oraz w Niemiecko – Polskim Gimnazjum w Löcknitz”, przy wsparciu finansowym Programu Operacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna Współpraca Transgraniczna” Krajów Meklemburgia Pomorze Przednie/Brandenburgia – Rzeczpospolita Polska (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013 oraz przy udziale funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Powiatu Polickiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: builderpolska.pl