reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Kompleks Sportowy w Tanowie od dziś nosi imię Jana Matury

Dziś w Tanowie odbyło się uroczyste nadanie Kompleksowi Sportowemu im. Jana Matury, który przez wiele lat był związany ze Szkołą Podstawową w Tanowie oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach.

Dzień Dziecka w SP5

na zdjęciu: (od lewej) sołtys Tanowa Zygmunt Kołacki, syn Jana Matury – Jakub Matura

Udział w wydarzeniu wzięli bliscy Jana Matury oraz przedstawiciele samorządu lokalnego, rady sołeckiej oraz zaproszeni goście.

Jan Matura był wielkim miłośnikiem Ziemi Polickiej, a ponadto badaczem dziejów Polic i regionu polickiego, regionalistą, nauczycielem, sportowcem.

Wykonywał również grafiki i akwarele przedstawiające dawne Police. Był inicjatorem imprez sportowych, uczestnikiem biegów i maratonów w kraju i Europie, trenerem młodzieży.

Jan Matura zmarł 19 sierpnia 2022 roku.

Od 1 czerwca 2023 roku Kompleks Sportowy w Tanowie nosi imię Jana Matury.Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.