reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Pisański: Obwodnica Polic? Przebieg „biały” z niewielkimi modyfikacjami

Zastępca burmistrza Jakub Pisański poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej, że Gmina Police wybrała wariant „Biały” z niewielkimi modyfikacjami, jako ostateczny przebieg obwodnicy Polic, na którą włodarze miasta otrzymali 245 milionów złotych dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański

na zdjęciu: zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański

– Jesteśmy w fazie zamawiania Programu Funkcjonalno-Użytkowego, który będzie bazą do zamówienia samego zadania, w trybie zaprojektuj i wybuduj. – powiedział Jakub Pisański.

Urzędnicy Urzędu Miejskiego w Policach będą musieli teraz rozpocząć rozmowy w sprawie uzgodnień z instytucjami, po których terenach planowane jest przeprowadzenie obwodnicy miasta.

– Te uzgodnienia dotyczą m.in. kwestii środowiskowej. – tłumaczył zastępca burmistrza.

Gmina Police musi podjąć rozmowy m.in. z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi, Wodami Polskimi, a także uzgodnienia z Polskimi Kolejami Państwowymi.

Jak podkreślał zastępca burmistrza Polic Jakub Pisański — Gmina Police uzyskała zgodę na obwiedzenia Mścięcina, co w praktyce oznacza, że obwodnica Polic może być poprowadzona już od ulicy Nadbrzeżnej.

Artykuły Powiązane:

Kolejny protest mieszkańców przeciwko planowanemu przbiegowi Obwodnicy Polic

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.