Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ulicą Piłsudskiego w Policach pojedziemy ruchem wahadłowym! I to już w tym tygodniu

Od środy 22 marca na ulicy Piłsudskiego w Policach obowiązywać będzie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Ma to oczywiście związek z budową ronda na potrzeby Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej i wejściem w kolejny etap inwestycji.

Budowa ronda na ul. Piłsudskiego w Policach

na zdjęciu: budowa ronda przy ul. Piłsudskiego w Policach

– Utrudnienia będą trwały aż do grudnia, przy czym w październiku nastąpi zmiana ograniczeń – informuje Wydział Techniczno-Inwestycyjny Urzędu Miejskiego w Policach.

Wykonawca rozpocznie kolejny etap przebudowy ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej, co będzie wiązało się z koniecznością wprowadzenia ograniczenia w ruchu dla kierowców.

Przypomnijmy, że w ramach rozbudowy infrastruktury drogowej w Policach na potrzeby budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej planowana jest m.in. budowa węzła przesiadkowego w rejonie projektowanego przystanku Police Piłsudskiego.

Wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, ścieżka rowerowa oraz przebudowane zostaną istniejące ciągi piesze. Na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Wkrzańskiej zaprojektowano rondo o dwóch pasach ruchu. Pod wiaduktem kolejowym umiejscowione zostaną przystanki komunikacji miejskiej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.