Menu

Mieszkańcy Sławoszewa mogą korzystać z komunikacji miejskiej

  • Gracjan Broda

Od 1 lutego do Sławoszewa można już dojechać komunikacją autobusową. Linia 121 Głębokie - Grzepnica została wydłużona do miejscowości Sławoszewo.

– Było to możliwe dzięki wykonaniu utwardzenia drogi — ul. Opalowej, po której zawracają pojazdy komunikacji miejskiej, wybudowaniu przystanku dla pasażerów oraz wprowadzeniu zmian w rozkładzie jazdy linii nr 121 – mówi Rozalia Adamska, sekretarz gminy Dobra.

Dla władz Gminy Dobra uruchomienie tego połączenia było niezmiernie ważne, ponieważ mieszkańcy Sławoszewa jako jedyni nie mogli korzystać z komunikacji miejskiej. Od kilku lat Teresa Dera, wójt gminy Dobra czyniła starania, aby pozyskać teren pod zatokę autobusową, co niestety nie doszło do skutku, dlatego też skorzystano z innej możliwości — utwardzono i wykorzystano do celu zawracania ul. Opalową, po wcześniejszym uzgodnieniu z mieszkańcami.

Wydłużona linia nr 121 ułatwi komunikację mieszkańcom Sławoszewa, którzy od lat czekali na taką możliwość.

– Wspólnie z mieszkańcami cieszymy się z nowego połączenia w ramach komunikacji miejskiej funkcjonującej na terenie naszej Gminy – mówi Teresa Dera, wójt gminy Dobra.

W ramach zmiany trasy linii nr 121 kursy wykonywane będą na wydłużonej trasie Głębokie – Sławoszewo, przy czym w dni powszednie w godzinach szczytu wybrane kursy wykonywane będą na dotychczasowej trasie Głębokie - Grzepnica. Kursy we wszystkie dni tygodnia zostaną obsłużone taborem mikro niskopodłogowym z wyjątkiem wybranych kursów w godzinach szczytu na dotychczasowej trasie Głębokie - Grzepnica, gdzie nastąpi obsługa taborem MAXI.

Przystanek w Sławoszewie znajduje się w ciągu ul. Złotej przy skrzyżowaniu z ul. Opalową.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Gminy w Dobrej


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją