Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Przedstawiciele Gminy Police spotkali się z mieszkańcami w sprawie budowy obwodnicy Polic

Dziś w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach odbyło się pierwsze z dwóch zapowiedzianych spotkań konsultacyjnych przedstawicieli Gminy Police z mieszkańcami Polic w sprawie przebiegów obwodnicy Polic.

spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Polic

na zdjęciu: spotkanie z mieszkańcami w Szkole Podstawowej nr 5 w Policach

W trakcie spotkania omówione zostały przebiegi zaproponowane przez Urząd Miejski w Policach, ale także swoją koncepcję zaproponowali mieszkańcy Przęsocina, którzy opracowali wariant tzw. „pomarańczowy”.

Prowadząca sobotnie spotkanie z mieszkańcami naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach Aneta Soprych-Kuśnierz podkreśliła, że Gmina Police już w 2021 roku, czyli zanim przyznane zostały jej dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład zastanawiała się nad tym, jaki wpływ na miasto będzie miała wybudowana obwodnica Polic.

– Już w 2021 roku zaczęliśmy myśleć o tym, jaki to będzie miało wpływ na Police. – powiedziała Aneta Soprych-Kuśnierz. – Zastanawialiśmy się jak zatrzymać niekontrolowany ruch samochodowy przez Police. – dodała.

Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach tłumaczyła, że są opracowania ekspertów, które mówią, że węzeł Police Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina będzie najbardziej obciążonym węzłem, ale są również takie, które temu przeczą.

– Staramy się oddalać od terenów zurbanizowanych. Jeśli od czegoś się oddalamy, to niestety do czegoś się zbliżamy. Cały czas szukamy optymalnego rozwiązania – kontynuowała Soprych-Kuśnierz.

Wariant zaprezentowany przez mieszkańców Przęsocina zakłada ominięcie terenów zabudowanych i rolnych z wykorzystaniem terenów gminnych i włączenie się do Trasy Północnej Szczecina. Wśród wymienionych przez mieszkańców argumentów za realizacją nakreślonego przez nich wariantu znalazły się m.in. znaczne odciążenie ruchu na obecnej trasie Police – Szczecin przez Przęsocin, zachowanie ostatnich terenów uprawnych w gminie Police, a także fakt, że tereny przyległe do trasy pozostaną zgodne z założeniami studium zagospodarowania przestrzennego.

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Policach podkreślali, że zamierzają wesprzeć Szczecin w pozyskaniu środków na realizację trzeciego etapu budowy Trasy Północnej.

– Cały czas rozmawiamy ze Szczecinem i chcemy porozumienia ze Szczecinem. – podkreśliła naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach.

Na zakończenie blisko 2-godzinnego spotkania burmistrz Polic Władysław Diakun podziękował mieszkańcom za liczne przybycie, a także wyrażone opinie, sugestie oraz słowa krytyki.

Kolejne spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami odbędzie się w sobotę, 11 lutego o godzinie 10.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach.

na zdjęciu: Przbieg obwodnicy Polic opracowany przez mieszkańców Przęsocina

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.