Menu

Czy poseł Stefan Niesiołowski pomagał uzyskać intratne kontrakty z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.?

  • Gracjan Broda

Zatrzymani w Łódzkiem przez Centralne Biuro Antykorupcyjne biznesmeni mieli dzięki kontaktom z posłem Stefanem Niesiołowskim, uzyskać intratne kontakty na dostawy miału węglowego i fosforytów do Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

– Obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy, uzyskany m.in. w wyniku kontroli operacyjnej, wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 roku do końca 2015 roku wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Zatrzymani dzisiaj biznesmeni Bogdan W., Wojciech K., Krzysztof K. mają usłyszeć zarzuty o charakterze korupcyjnym i dotyczące stręczycielstwa.

– Bogdan W. i Wojciech K. umawiali kobiety na spotkania ze Stefanem Niesiołowskim, organizowali miejsca, w których dochodziło do zbliżeń, organizowali transport dla kobiet i wypłacali im wynagrodzenie za usługi seksualne na rzecz posła. Do takich zdarzeń doszło co najmniej trzydziestokrotnie – czytamy w dalszej części komunikatu Prokuratury Krajowej.

Jak informuje Prokuratura Krajowa, efektem było zawarcie przez spółki należące do biznesmenów, korzystnych dla nich umów handlowych z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. w lutym 2014 roku, w sierpniu 2015 roku i we wrześniu 2015 roku. Ich łączna wartość sięgała 13 milionów złotych.

– Nie mam żadnych zarzutów, żadnych łapówek nie brałem, proszę pytać CBA – powiedział dziś w Sejmie dziennikarzom poseł Stefan Niesiołowski.

Do Marszałka Sejmu miał już wpłynąć wniosek o uchylenie immunitetu posła.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda, Źródło: Prokuratura Krajowa


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją