Menu

Burmistrz Polic zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych

  • Gracjan Broda

Burmistrz Polic zaprasza mieszkańców do udziału w bezpłatnych szkoleniach komputerowych organizowanych w ramach Programu „Ja w internecie” Fundacji Legalna Kultura.

Tematyka szkoleń: rodzic w internecie, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, tworzę własną stronę internetową (blog), kultura w sieci.

Szkolenia skierowane są do osób powyżej 25 roku życia. Odbywać się będą w godzinach popołudniowych lub w weekendy, w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury oraz w wybranych szkołach i świetlicach na terenie Gminy Police. Terminy i miejsca organizacji poszczególnych szkoleń zostaną dopasowane do potrzeb uczestników po zakończeniu rekrutacji. Szkolenia organizowane są w ramach 12 godzinnych warsztatów praktycznych w 15 osobowych grupach.

Rekrutacja rozpoczyna się 28 stycznia 2019 roku poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego. Wypełniony formularz należy przesłać w formie skanu na adres: lub dostarczyć do Wydziału Rozwoju i Funduszy Pomocowych Urzędu Miejskiego w Policach przy ulicy Stefana Batorego 3, pok. 52. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc. Termin realizacji szkoleń od 23 lutego do 30 czerwca. Telefon kontaktowy: (91) 431-18-51.

* Pobierz Formularz Zgłoszeniowy

Rodzic w internecie

Szkolenie „Rodzic w internecie” ma na celu podniesienie kompetencji rodziców i opiekunów w zakresie korzystania z kultury i edukacji w internecie. Uczestnicy szkolenia poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczą się, jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia typu hate lub trolling. Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin (takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i in.), a także z usług związanych ze zdrowiem.

Moje finanse i transakcje w sieci

Szkolenie „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił, wykorzystując sieć, zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji, szybko i bezpiecznie.

Kultura w sieci

Szkolenie „Kultura w sieci” przeznaczone jest dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak i gdzie w internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem.

Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury (Ninateka – Filmoteka Narodowa, Polona, Encyklopedia Teatru Polskiego, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, cyfrowe zbiory MNW i in.). Poznają podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu, bazując na informacjach znajdujących się w internecie oraz jak stworzyć drzewo genealogiczne.

Tworzę własną stronę internetową (blog)

Szkolenie „Tworzę własną stronę internetową (blog)” przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga. Uczestnicy szkolenia zyskają podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć swoje miejsce w sieci, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego nowe treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe) zgodnie z prawem autorskim. Nauczą się również rozpowszechniać generowany przez siebie materiał oraz monitorować jego oddziaływanie, wykorzystując dostępne mechanizmy analityki internetowej. Dowiedzą się również jakich formalności należy dopełnić w związku z prowadzeniem strony internetowej, a także, jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.

Mój biznes w sieci

Szkolenie „Mój biznes w sieci” przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, albo przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik szkolenia nauczy się, jak wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Szkolenie posłuży podniesieniu kompetencji przedsiębiorców w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych internetu, które umożliwią im samodzielne rozwijanie działalności firmy online (np. Akademia PARP).

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Robert 2019-01-30 23:37
Jako młody mieszkaniec, jak i również młodzieżowy aktywista ubolewam nad tym, że takich szkoleń nie ma również dla młodzieży, która zdecydowanie więcej czasu spędza w internecie. Moim zdaniem powinny takie kursy być również organizowane dla młodego pokolenia, które jest przyszłością. Wsród polickiej młodzieży jest wiele osób, które np. chciałby pogłębić swoją wiedzę o tworzeniu bloga, czy nawet tworzeniu vlogów. Organizator powinien pomyśleć również o młodzieży... Ale przecież młodych ludzi się pomija.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją