Menu

Prawie 2 miliony dofinansowania na ścieżki rowerowe w Policach

  • Gracjan Broda

W piątek w siedzibie Urzędu Miejskiego w Policach podpisana została umowa na dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego realizacji projektu budowy ścieżki rowerowej na terenie miasta Police.

Do 31 grudnia bieżącego roku planowane jest zakończenie projektu budowy ścieżek rowerowych wzdłuż ulicy Piaskowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego do skrzyżowania z ulicą Zamenhofa oraz wzdłuż ulic Rurowej – Tanowskiej – Roweckiego.

Dodatkowo w ramach inwestycji powstaną 2 obiekty typu „Bike & Ride” z miejscami postojowymi na 20 rowerów. Całkowity koszt projektu wyniesie nieco ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych, z czego gmina Police otrzyma dofinansowanie na poziomie 85% tj. około 1 miliona 900 tysięcy złotych.

Celem projektu jest ograniczenie ruchu drogowego w centrum miasta i wdrożenie zrównoważonej mobilności miejskiej poprzez zwiększenie liczby osób rezygnujących z indywidualnego transportu samochodowego na rzecz transportu rowerowego jako środka dojazdu do centrum przesiadkowego, miejsc pracy i szkoły.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją