Menu

Diakun: „W najbliższym czasie wystąpię do Rady Miejskiej z planem rozwiązań w sprawie odbudowy promenady w Trzebieży”

  • Gracjan Broda

W trakcie środowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Policach wywołany w sprawozdaniu burmistrza Polic został temat podpalenia promenady w Trzebieży.

Do radnych Rady Miejskiej w Policach o podjęcie wspólnych działań zaapelował radny Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI – Artur Echaust.

– Czujemy się w Trzebieży jakby, wyrwano nam serce, które tętniło zarówno w okresie letnim, jak i poza nim – powiedział radny Artur Echaust. – Myślę, że wszyscy jak tu siedzimy, rozumiemy skalę i ogrom tej tragedii i wspólnie dołożymy wspólnych starań, aby odbudować tę promenadę – kontynuował Echaust.

Z kolei radny Projektu Police Krystian Kowalewski dopytywał czy koszt odbudowy trzebieskiej promenady będzie możliwy ze środków, jakie gmina Police otrzyma z ubezpieczenia.

– Jak tylko będę w posiadaniu informacji na temat wysokości odszkodowania z tytułu spalenia promenady na plaży w Trzebieży poinformuję wysoką Radę – powiedział Władysław Diakun, burmistrz Polic.

Burmistrz Polic zadeklarował, że w najbliższym czasie wystąpi do Rady Miejskiej z planem rozwiązań finansowych i organizacyjnych, które umożliwią odbudowę promenady w Trzebieży.

Z infrastruktury turystycznej w Trzebieży chętnie korzystali mieszkańcy zarówno gminy Police, jak i turyści m.in. ze Szczecina.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją