reklama

reklama
reklama
reklama

Na terenie Gminy Police uruchomiono osiem punktów dystrybucji tabletek z jodkiem potasu

Jesteśmy przygotowani na sytuację, w której konieczne byłoby podanie mieszkańcom tabletek z jodkiem potasu z uwagi na zagrożenie związane z uszkodzeniem elektrowni jądrowej na Ukrainie – informuje wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki

na zdjęciu: Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski

Według nawet najbardziej pesymistycznych analiz Polskiej Agencji Atomistyki, takie zagrożenie dla naszego terytorium obecnie praktycznie nie istnieje.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego, wspólnie z samorządami wytypowane zostały 683 punkty dystrybucji tabletek jodku potasu.

– Stały monitoring poziomu promieniowania w atmosferze prowadzi Państwowa Agencja Atomistyki oraz Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej – informuje Zbigniew Bogucki. – Jeżeli zaistniałaby konieczność zażycia tabletek z jodkiem potasu, informacja o tym będzie przekazywana przez Kancelarię Premiera, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wojewodów – dodaje Bogucki.

Jak podkreśla prof. Mieczysław Walczak, konsultant krajowy w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej tabletek z jodkiem potasu nie należy przyjmować, jeżeli nie ma takiej konieczności, czyli stanu zagrożenia wynikającego z uwolnienia do atmosfery radioaktywnego jodu.

Do województwa zachodniopomorskiego przekazano 2 608 230 tabletek z jodkiem potasu.

Na terenie Gminy Police uruchomiono osiem punktów dystrybucji:

Police – Mścięcino, świetlica, ul. Nadbrzeżna 43,

Police (Stare Miasto), ul. Marii Konopnickiej 2,

Police (świetlica Osiedle Dąbrówki), ul. Piaskowa 97 (budynek OSiR),

Police (świetlica Osiedle Anny Jagiellonki), ul. Roweckiego 40,

Police – Jasienica (Almed NZOZ), ul. Dworcowa 7,

Trzebież (Punkt Apteczny „Macierzanka”), ul. Wkrzańska 29a,

Tanowo (OSP Tanowo), ul. Szczecińska 5a,

Przęsocin (świetlica), ul. Centralna 20,

Autor: Gracjan Broda, Foto: ZUW Szczecin

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.