Menu

Dwie placówki gminy Police w projekcie Zachodniopomorskiej Szczecińskiej Szkoły Ćwiczeń [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

We wtorek, 4 września w Szkole Podstawowej nr 3 w Policach, odbyło się spotkanie dotyczące funkcjonowania Zachodniopomorskiej Szczecińskiej Szkoły Ćwiczeń. Udział w spotkaniu wziął Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć.

Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia dotyczące organizacji Zachodniopomorskiej Szczecińskiej Szkoły Ćwiczeń, zasady jej funkcjonowania oraz sposób finansowania, w tym wyposażenie gabinetów i pracowni szkolnych.

Szkoła Ćwiczeń to zespół zaplanowanych działań szkół i placówek oraz instytucji służących wspieraniu procesów uczenia się nauczycieli i studentów. To szkoła, w której przyszli nauczyciele – obecnie studenci ostatnich kierunków studiów pedagogicznych mają doświadczać praktycznej weryfikacji poznawanej podczas studiów teorii, a już pracujący doskonalić swój warsztat pracy.

– W programie zaangażowane są dwie polickie placówki Przedszkole Publiczne nr 9 i Szkoła Podstawowa nr 3 – powiedział Witold Stefański, naczelnik Wydziału Kultury i Oświaty Urzędy Miejskiego w Policach.

Do współpracy zaproszono gminę Police oraz Powiat Stargardzki, ponieważ na terenie tych samorządów od lat funkcjonuje dobrze zorganizowane doradztwo metodyczne dla nauczycieli.

– Tutaj jest wielka zasługa wicekuratora oświaty, który jest osobiście bardzo mocno zaangażowany w ten projekt, ale także gmin Polic i Szczecina – podkreślił Maciej Kopeć, Wiceminister Edukacji Narodowej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją