reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Ponad 100 nowych przypadków zakażenia COVID-19 na terenie powiatu polickiego

Minionej doby na terenie powiatu polickiego potwierdzono 116 nowych przypadków zakażeń COVID-19, z czego 27 to ponowne zakażenia koronawirusem. Na szczęście nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego. Na kwarantannie przebywa aktualnie 765 osób.

Karetki Pogotowia

Na terenie województwa zachodniopomorskiego liczba zakażeń minionej doby wyniosła 1 805. Odnotowano 12 zgonów, z czego jeden pacjent zmarł wyłącznie z powodu COVID-19. Na terenie województwa zachodniopomorskiego kwarantanną objętych jest ponad 13 tysięcy osób.

W województwie zachodniopomorskim przygotowanych jest aktualnie 1 116 łóżek dla pacjentów covidowych. 647 łóżek jest obecnie zajętych. Ogólna liczba dostępnych respiratorów wynosi 109. Obecnie z ich pomocy korzysta 22 pacjentów.

W skali całego kraju potwierdzono blisko 29 tysięcy zakażeń. Minionej doby zmarło w Polsce 372 pacjentów, z czego 117 wyłącznie z powodu COVID-19.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.