reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Ponad 15 tysięcy zakażeń i blisko 800 zgonów w skali kraju

Minionej doby na terenie powiatu polickiego potwierdzono 50 nowych zakażenia COVID-19. Nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego. Na kwarantannie przebywa aktualnie 577 osób.

Karetka Pogotowia na ulicy Piłsudskiego

Na terenie województwa zachodniopomorskiego liczba zakażeń minionej doby wyniosła 776. Odnotowano 29 zgonów, z czego dwoje pacjentów zmarło wyłącznie z powodu COVID-19. Na terenie województwa zachodniopomorskiego kwarantanną objętych jest ponad 10 tysięcy osób.

W województwie zachodniopomorskim przygotowanych jest aktualnie 1 316 łóżek dla pacjentów covidowych. 877 łóżek jest obecnie zajętych. Ogólna liczba dostępnych respiratorów wynosi 115. Obecnie z ich pomocy korzysta 51 pacjentów.

W skali całego kraju potwierdzono ponad 15,5 tysiąca zakażeń. Minionej doby zmarło w Polsce 794 pacjentów, z czego 227 wyłącznie z powodu COVID-19.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.