reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Nakrętki ze szczecińskich Ekoportów zasilą zbiórkę na rzecz Ingi z Przęsocina

Od środy we wszystkich szczecińskich Ekoportach ustawione będą specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucać plastikowe nakrętki.

Zebrane nakrętki w całości trafią do rodziców maleńkiej Ingi z Przęsocina, która zmaga się z chorobą SMA i potrzebuje blisko 10 milionów złotych na terapię genową. SMA to podstępna choroba, która z każdym dniem coraz bardziej wyniszcza organizm dziewczynki.

Do upragnionego celu brakuje jeszcze 1,6 miliona złotych.

– Liczy się każda złotówka, dlatego kolejny raz Miasto Szczecin przyłącza się do pomocy – mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. – Od środy we wszystkich szczecińskich Ekoportach ustawione zostaną pojemniki, do których każdy będzie mógł wrzucać plastikowe nakrętki. Możliwość taka będzie w godzinach funkcjonowania poszczególnych obiektów – dodaje rzecznik.

Wstępnie nakrętki zbierane będą do 25 września. Następnie pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie przekażą je rodzicom dziewczynki.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.