reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Aktualności
  3. Od 15 maja bez maseczek na świeżym powietrzu! Jest stosowne rozporządzenie w tej sprawie

Od 15 maja bez maseczek na świeżym powietrzu! Jest stosowne rozporządzenie w tej sprawie

Od 15 maja na świeżym powietrzu przestanie obowiązywać nakaz zakrywania ust i nosa maseczką. W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało już stosowne rozporządzenie Rady Ministrów.

Jeżeli na świeżym powietrzu nie uda się zachować 1,5-metrowego dystansu między osobami, w dalszym ciągu trzeba będzie zakładać maseczkę.

Warto pamiętać, że obowiązek zakrywania ust i nosa w dalszym ciągu obowiązywać będzie w komunikacji miejskiej, promenadach, cmentarzach, parkingach leśnych, klatkach schodowych czy windach.

Zakrywać usta i nos trzeba będzie również w budynkach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, na poczcie, na targowiskach, w ośrodkach kultury i kościołach, a także w garażach podziemnych.

Z tego obowiązku zwolnione zostaną dzieci w wieku do 5 lat. Zakrywać ust nie muszą również osoby z zaburzeniami rozwoju, psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub mające trudność samodzielnie to robić, osoby z trudności z zaawansowanymi schorzeniami neurologicznych, układu oddechowego lub krążenia, przebiegających z niewydolnością oddechową lub krążenia.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także