reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Aktualności
  3. Obostrzenia epidemiczne przedłużone do 18 kwietnia

Obostrzenia epidemiczne przedłużone do 18 kwietnia

Obowiązujące aktualnie obostrzenia będą obowiązywać przynajmniej do 18 kwietnia. Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu ograniczeń o 9 kolejnych dni.

- Podjęliśmy decyzję, że obostrzenia, które w tej chwili obowiązują zostaną przedłużone przez okres niewiele ponad tygodnia. Niewiele, bo chcemy żeby to był okres, który obejmuje też kolejny weekend - powiedział Adam Niedzielski. - Potem będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej - dodał minister zdrowia.

Co najmniej do 18 kwietnia zamknięte pozostaną m.in. żłobki, przedszkola (z wyjątkiem dzieci medyków i służb porządkowych), wielkopowierzchniowe sklepy budowlane, salony fryzjerskie, czy kosmetyczne. W pozostałych sklepach obowiązywać będzie limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych w obiektach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych i 1 osoby na 20 metrów kwadratowych w sklepach większych niż 100 metrów kwadratowych. Szkoły wciąż będą prowadzić naukę zdalną. W kościołach i innych obiektach kultu religijnego w dalszym ciągu będzie obowiązywał limit 1 osoby na 20 metrów kwadratowych przy zachowaniu minimum 1,5 metra odległości). Z obiektów sportowych nadal będą mogli korzystać wyłącznie osoby uprawiające sport zawodowo.

Minister ponowił również rekomendację kierowania pracowników - gdy tylko jest to możliwe - do pracy zdalnej.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Adam Guz/KPRM

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Niedzielski bandyto....już czas żebyś przeprowadził się na białołęke!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także