reklama
reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 470 879 | Zgonów: 35 253 | Wyzdrowiało: 1 222 782


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 70 222 | Zgonów: 1 100

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 340 | Zgonów: 47

Data aktualizacji: 23 stycznia 2021 roku, godzina: 13.30 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


W Kołbaskowie KAS zatrzymało nielegalny transport śmieci do Polski

Ciężarówkę wiozącą 24 tony odpadów zatrzymali w okolicy byłego przejścia granicznego w Kołbaskowie funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalny transport wyruszył z Niemiec, a jego adresatem był odbiorca z Polski.

Według dokumentów przewozowych przewożony ładunek miał stanowić papier i tektura. Kontrola ujawniła jednak, że w naczepie znajduje się znacznie więcej śmieci.

- W naczepie znajdowały się jednak sprasowane odpady zmieszane, zawierające m.in. papier i tekturę, a także worki foliowe, opakowania po napojach, żywności i produktach codziennego użytku z tworzyw sztucznych, elementy gumowe, kawałki plastiku. Odpady były zabrudzone oraz wydzielały ostry zapach, który mógł świadczyć o procesach fermentacyjnych pozostałości żywności - czytamy w opublikowanym na stronie KAS komunikacie.

Transport został uznany za nielegalny, ponieważ według obowiązujących przepisów przywóz do Polski zmieszanych odpadów komunalnych i odpadów pochodzących z przetworzenia odpadów komunalnych jest zakazany. Samochód wraz z ładunkiem został odpowiednio zabezpieczony i ładunek oczekuje na ocenę towaru przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację