Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 973 593 | Zgonów: 16 746 | Wyzdrowiało: 538 273


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 36 620 | Zgonów: 482

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 051 | Zgonów: 14

Data aktualizacji: 28 listopada 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Rząd uruchamia wsparcie dla seniorów w czasie pandemii

Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o uruchomieniu Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

– Prosimy seniorów powyżej 70 roku życia, którzy nie świadczą pracy o nieprzemieszczanie się , w miarę możliwości o niewychodzenie z domu – zaapelował do seniorów premier Morawiecki.

Dzięki programowi osoby w wieku powyżej 70 lat uzyskają niezbędną pomoc w czasie pandemii, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy kontakt z dedykowaną infolinią dostępną pod numerem telefonu: (22) 505 11 11.

Zamknięte zostaną również sanatoria, za wyjątkiem tych, które teraz jeszcze kończą turnusy.

– To jest niezbędne, bo 70 procent osób przebywających w sanatoriach, to seniorzy powyżej 60. roku życia – podkreślił Morawiecki.

Do seniorów zaapelowała również minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

– Drodzy, kochani seniorzy, zostańcie w domu, nie zostaniecie pozostawieni sami sobie. Poprzez działanie solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, poprzez nasze wspólne działanie, zobowiązanie i podziękowanie, nie zostaniecie państwo sami. Nam zależy na tym, byście ten trudny czas państwo przeżyli w zdrowiu i przede wszystkim w poczuciu bezpieczeństwa, bo to dla każdego człowieka jest ważne – powiedziała minister Marlena Maląg.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda