reklama
ogłoszenie społeczne

Posłowie przyjęli przepisy regulujące kwestię noszenia maseczek

Nakaz zakrywania nosa i ust trafi do ustawy. Odpowiedni projekt przepisów przyjął w czwartek Sejm. Tym samym zostanie uregulowana jedna z bardziej kontrowersyjnych kwestii związanych z COVID-owymi obostrzeniami.

Wielu krytyków działań rządu w czasie pandemii zarzucało rządzącym, że obowiązek zakrywania nosa i twarzy został wprowadzony bezprawnie. Zapis z rozporządzenia odwoływał się bowiem do ustawowego przepisu mówiącego o możliwości wprowadzania obowiązku korzystania ze środków ochrony przez osoby chore lub osoby, co do których występuje podejrzenie choroby. Zapis ten nie zawierał wzmianki o osobach zdrowych, co też było podstawą składanych do sądów odwołań od decyzji służb o nałożeniu mandatu za brak maseczki. Sądy wskazując na nieprawidłowo sformułowane przepisy umarzały postępowania.

To się już wkrótce zmieni - obowiązek noszenia maseczek stanie się bezdyskusyjny. Ponadto wprowadzone mają zostać regulacje, które pozwolą pracownikom sklepów odmówić obsługi klientów, którzy nie mają zakrytej twarzy.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Pixabay

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację