reklama

reklama

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 1 735 406 | Zgonów: 44 360 | Wyzdrowiało: 1 441 479


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 81 822 | Zgonów: 1 523

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 4 023 | Zgonów: 71

Data aktualizacji: 3 marca 2021 roku, godzina: 10:51| Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

Kwarantanna w internatach Zespołu Szkół do niedzieli [wideo]

Występująca z upoważnienia Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach Karina Tatarata poinformowała, że kwarantanna będzie obowiązywać w internatach Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach do niedzieli.

– Wyniki obydwu dziewczynek są ujemne. Mamy te wyniki. Ale zgodnie z zaleceniami GIS podjęliśmy decyzję żeby w celach bezpieczeństwa podtrzymać kwarantannę. Inspekcja sanitarna stoi na stanowisku, że zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego te 14 dni jest jak najbardziej odpowiednim czasem, żeby utrzymać tę kwarantannę i żeby dzieci i ich rodzice czuli się bezpiecznie – tłumaczy Tatarata.

Przypomnijmy, że dzisiaj rano podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów dwóch nastolatek z Zespołu Szkół w Policach nie potwierdziły obecności koronawirusa.

W dalszym ciągu nie zapadła decyzja, czy jutro na zajęcia do szkoły pójdą pozostali uczniowie, którzy na czas trwania kwarantanny zostali z rodzicami w domach.

– Dopóki nie otrzymamy oficjalnych informacji na piśmie, nie możemy podjąć żadnej konkretnej decyzji – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację