Dostał sms kliknął w link i stracił ponad 13 tysięcy złotych!

Miał zapłacić 1,60 zł za wcześniej zamówioną paczkę, a stracił z konta ponad 13 tysięcy złotych.

– Mieszkaniec powiatu polickiego otrzymał sms-a z informacją o uiszczeniu opłaty za zamówioną wcześniej paczkę w wysokości 1,60 złotego. W wiadomości znajdował się również link do strony internetowej. Po kliknięciu na niego mężczyzna został przekierowany na fałszywą stronę, przez co stracił z konta ponad 13 tysięcy złotych – tłumaczy Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mężczyzna zgłosił się na Komendę Powiatową Policji w Policach informując, że został oszukany.

Jak ustalili funkcjonariusze zgłaszający otrzymał sms-a z informacją, że ma zapłacić 1,60 złotego za zamówioną paczkę. W wiadomości tej znajdował się również link do strony internetowej, który miał ułatwić uiszczenie opłaty. Mężczyzna kliknął w link zawarty w sms-ie i od razu został przekierowany na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Następnie po podaniu logina i hasła, potwierdził przelew. Dopiero następnego dnia po zalogowaniu się na swoje konto mężczyzna zobaczył, że z konta zniknęło ponad 13 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności. Warto pamiętać, że pod podanym linkiem może znajdować się specjalnie przygotowana przez oszustów strona internetowa, przy pomocy której możemy zostać oszukani.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay