Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 52 961 | Zgonów: 1 821 | Wyzdrowiało: 36 877


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 899 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 19 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 11 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.45 | Kliknij i przeczytaj raport


120 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości 61 milionów złotych w gminie Dobra

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, na której wójt gminy Dobra Teresa Dera zaprezentowała budżet na rok 2020.

Wydatki wyniosą w tym roku ponad 164 miliony złotych, z czego aż 61 milionów przeznaczone będzie na wydatki inwestycyjne.

– Najważniejszą pozycją, która interesuje mieszkańców naszej gminy, to wysokość wydatków inwestycyjnych – powiedziała wójt gminy Dobra.

Na kwotę 61 milionów złotych składa się 120 zadań inwestycyjnych ujętych do realizacji w budżecie na rok 2020.

– Twierdzę, że jest to budżet zrównoważonego rozwoju dla całej gminy – podkreśliła Teresa Dera. – Czy są to większe inwestycje, czy mniejsze to są one niezbędne dla poszczególnych miejscowości – dodała.

Wójt gminy podkreślała również, że oczekiwania i potrzeby poszczególnych miejscowości wynikają z przybywającej na ich terenie ludności. Na przestrzeni ostatnich 15 lat liczba mieszkańców wzrosła dwukrotnie. Według danych koniec roku 2019 gminę Dobra zamieszkuje ponad 22 tysiące mieszkańców.

– To pokazuje, że gmina Dobra jest gminą, w której dobrze się mieszka, gdzie realizowanych jest dużo zadań inwestycyjnych poprawiających jakość życia mieszkańców – podsumowała Teresa Dera.

Wśród kluczowych inwestycji wyróżnić można m.in. budowę szkoły w Dołujach, budowę przedszkola ze żłobkiem w Bezrzeczu, a także budowę drogi alternatywnej łączącej gminę Dobra ze Szczecinem.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda